Місто

Чи нормалізувалася ситуація з пальним на АЗС у Житомирі та області: коментарі водіїв та Держпродспоживслужби

18 July 2022, 15:48

У Верховній раді прогнозували в липні нормалізацію ситуації з пальним та скасування лімітів на АЗС. 18 липня журналісти Житомир.info вирішили подивитися, яка ситуація з пальним у Житомирі.

Ми заїхали на декілька заправних станцій. З них більшість мають і бензин, і дизельне пальне, і газ. Ціни на бензин варіюються від 42 грн 99 коп. до 50 грн за літер, ціна на дизельне пальне коливається в межах від 52 до 56 грн. Для порівняння, на початку червня ціна за літр бензину була від 49 до 52 грн, а ціна на дизпаливо - 56 грн.

Черги на заправній станції зменшились. Поки водії заправляються, ми вирішили запитати у них, чи відчули вони зміни у ціні та доступності.

«Якщо чесно, не дуже краще стало. Вчора увесь вечір шукала де можна заправитися, сьогодні тільки спіймали БРСМ, стоїмо, чекаємо. Зниження в ціні помітне. Спочатку повномасштабного вторгнення трохи ціни змінилися і вже якось легше стало. Черги менші, не потрібно чекати чогось, звичайно, легше», — каже Ганна.

«Краще стало, зараз без проблем, без черги, під’їжджаємо, заправляємося, вже краща ситуація з пальним. Обмеження залишилося: 20 л дають на ANP і на ОККО — 50 л, для вантажних машин — максимально 100 л, але вже краще, не такі черги стали», — говорить Дмитро.

На Житомирщині продовжують перевіряти завищені ціни на пальне на АЗС. У Держпродспоживслужбі кажуть: станом на 18 липня загальна сума штрафів складає 140 тис. грн.

«На сьогодні проведено 26 позапланових заходів, застосовано адміністративних господарських санкцій на суму 140 тис. грн, які фактично сплачено в державний бюджет. Притягнуто сім особових осіб до адміністративної відповідальності, які сплатили штрафні санкції в сумі 18 тис. грн. Це з початку дії доручення кабінету міністрів України, з 8 травня. Але хочу звернути увагу, ми здійснюємо перевірки АЗС, але сім посадових осіб можуть керувати діяльністю декількох АЗС, тобто подвійно, з одного того ж самого питання посадові особи до відповідальності не притягуються», — розповідає завідувачка сектору контролю за регульованими цінами Людмила Козловська.

Скарг на завищені ціни на пальне стало менше – запевняють у Держпродспоживслужбі.

«Ми бачимо, що кількість звернень менше щодо високих цін на пальне. З початку воєнного стану більшість звернень стосувалося звичайно палива, десь 20 звернень було до Головного управління з питань на завищення цін на пальне. Ціни сьогодні сталі, тобто немає відмінного зростання щоденного в цінах в порівнянні з минулим тижнем. З 20 травня формування цін на паливо є в режимі вільного ціноутворення. До нас не надходять інформації, щодо проблем із заправкою машин», — каже Людмила Козловська.

Попри зменшення вартості пального фахівці Держпродспоживслужби й надалі перевірятимуть АЗС, аби ті не завищували ціни.

Нагадаємо, на брифінгу 28 червня голова парламентського Комітету Верховної ради з питань енергетики та житлово-комунального господарства Андрій Герус висловив сподівання, що в липні ситуація з пальним в Україні буде нормалізована.

Як повідомляв Житомир.info, 17 травня 2022 року перша віцепрем'єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що оперативний штаб при Кабінеті міністрів вирішив тимчасово відмовитися від держрегулювання цін на пальне: в уряді очікували, що після цього граничні ціни на дизпаливо будуть не вищими за 58 грн, на бензин – не вищими за 52 грн.

25 травня після позачергового засідання виконкому, де комунальним підприємствам з матеріального резерву видавали талони на бензин, мер Житомира Сергій Сухомлин визнав, що існує дефіцит палива, а 57 грн за дизель і 62 грн за бензин – це дуже висока ціна. В Житомирі вдень 9 червня лише на деяких заправках було паливо: вартість 1 л бензину коливалася від 49 до 52 грн, а ціна 1 л дизпалива сягала 56 грн.

10 червня департамент агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА заявив, що ціни на пальне в області стабілізувалися: дизпаливо – 57 грн/л, бензин – 51 грн/л.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: АЗС бензин дизпаливо Держпродспоживслужба ціна пальне 
Матеріали по темі