Суспільство

Екологи попередили про заборону на вилов раків у водоймах Житомирської області та нагадали про штрафи

25 July 2022, 12:30

З 1 серпня діятиме заборона на вилов річкових раків у водоймах Житомирської області.

Про це 22 липня попередила Державна екологічна інспекція Поліського округу.

«В період з 01 серпня по 20 вересня поточного року з метою збереження популяції річкових раків у період другої линьки на водних об’єктах Житомирської області встановлюється заборона на будь-який лов річкових раків. В цей період відбувається формування та зміцнення нового панцира, що може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців», – йдеться у повідомленні.

Екологи також пояснили, що таке линька раків.

«В період линьки раки скидають старий панцирний покрив. Поки новий покрив не затвердіє, раки можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, тому що раки стають малорухливими. Період линьки раків, навіть в одній і тій самій водоймі може змінюватись в різні періоди і залежить від погоди, типу водойми та інших факторів. На линьку у річкового рака впливає багато факторів, а саме: ендокринні процеси, вік, стать, температура навколишнього середовища, харчування і річні ритми. Линька, як сам процес вивільнення зі старого панцира, так і обростання новим - серйозне випробування в житті членистоногих. Таку складну, часто згубну процедуру рак проробляє за перший рік життя 8 разів, за другий – 5, а потім по 1-2 рази на рік», – розповідають в екоінспекції.

Там також попереджають: лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства, за яке, відповідно до ч. 4 ст.85 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, розмір якого – від 340 до 680 гривень з передачею матеріалів до судових органів.

Крім штрафу, за кожен незаконно добутий екземпляр рака нараховуються збитки у розмірі 3332 грн.

У Державній екологічній інспекції Поліського округу звертаються до громадян: якщо ви помітили порушення правил рибальства або порядку придбання чи збуту водних біоресурсів, необхідно невідкладно повідомляти за номерами телефонів «гарячої лінії»: (068) 717 03 34 або (0412) 46-49-54.

Як повідомляв Житомир.info, з 20 червня 2022 року на переважній більшості водойм України закінчилася весняно-літня нерестова заборона на лов риби та розпочався рибальський сезон.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: еколог екологія рак річка линька  
Матеріали по темі