Цього року опалювальний сезон має початися 15 жовтня з урахуванням погодних умов.
Про те, скільки градусів буде у квартирах житомирян, альтернативні види опалення та роботу в надзвичайних ситуаціях, 1 серпня журналістам Житомир.info розповіли в КП «Житомиртеплокомуненерго».
Головний інженер розповідає, що підготовку до зими вже розпочали.
«У нашому місті 57 котелень, з них 51 працююча. Сьогодні на 40 % підприємство готове до початку опалювального сезону. Всі котельні будуть готові, є затримки по теплових мережах, тому що ми плануємо складну мережу по вулиці Князів Острозьких. Плануємо, що у вересні ми маємо розпочати роботи на мережі та завершити їх», – говорить головний інженер КП «Житомиртеплокомуненерго» Руслан Погребняк.
Перебій з електрострумом або газопостачанням – працівників комунального підприємства готують до різних аварійних ситуацій, каже головний інженер.
«Розроблена інструкція, проводяться протиаварійні тренування, оператори навчаються, перед початком опалювального сезону проводять інструктаж. Тому ми готові, ми ж таки працювали у лютому», – каже Руслан Погребняк.
Опалювальний сезон має розпочатися вчасно, але на скільки буде тепло у квартирах житомирян, зараз говорити зарано. За словами директора «Житомиртеплокомуненерго», норми оптимальної температури в оселі можуть переглянути.
«Він (опалювальний сезон) має розпочатися за нормами, коли середньодобова температура упродовж трьох діб буде нижча ніж +8°C згідно з довідкою Гідрометцентру – це закон. Але, яка буде санітарна або технічна норма у приміщенні, такі норми нам ще не доводили. Зазвичай мінімальна норма – це 18-22 градуси в житлових приміщеннях та 22-23 у садочках та лікарнях. Якщо є підведена ціна, якщо ми не змогли надати (послугу) або балансоутримувач, ми зобов'язані зробити перерахунок по вартості та кількості тепла», – говорить директор КП «Житомиртеплокомуненерго» Дмитро Рогожин.
Для газозаміщення планують використовувати ТЕЦ на Богунії. А ще у місті будують дві котельні, які працюють на щепі, що також дозволить перейти на альтернативний вид опалення. Таке заміщення може дозволить зменшити споживання газу, що дозволить заощадити майже 100 млн грн з міського бюджету.
«З урахуванням розміщення будуть опалюватися Максютова (ред. вул. Вільський шлях) та Маликова, де ТЕЦ. А також центр міста, район вулиці Небесної сотні, де стоїть альтернативна котельня, але приватної власності. Місто заощадить 10 % – це той плюс, який можна зробити, якщо стабільно використовувати щепи, якщо не буде проблем з її постачанням. 10% – це до 100 млн грн», – розповів Дмитро Рогожин.
Зазначимо, що 19 липня на засіданні Уряду прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, що теплокомуненерго будуть отримувати газ по 7,40 грн/куб.м, що дозволить місцевій владі не підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду.
«Приймаємо рішення, згідно з яким «Нафтогаз» продовжить постачати газ виробникам тепла по 7,40 грн за кубометр блакитного палива. Тобто ціна залишається незмінною для всіх теплокомуненерго, і це дозволяє місцевій владі не підвищувати тарифи ні на тепло, ні на гарячу воду. Фіксована ціна на газ залишається до 31 травня 2023 року», – наголосив прем’єр-міністр.
Нагадаємо, 26 липня В Житомирській міській раді засідав штаб з підготовки до опалювального сезону, де говорили про максимальне газозаміщення та якісну підготовку до зими.
Як повідомляв Житомир.info, 22 червня 2022 року Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов провів установче засідання Штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2022/23 року під час воєнного стану. На засіданні Олексій Чернишов розповів, що тарифи на тепло не зміняться.