Суспільство

Абітурієнти з тимчасово окупованих територій можуть вступити до житомирських університетів за квотою

2 August 2022, 11:16

Для вступників з територій, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), відбудеться вступна кампанія-2022 за особливими умовами.

Про це 4 липня повідомляла пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Міністерство оприлюднило покрокову інструкцію щодо особливостей прийому на навчання абітурієнтів з територій, які визнані тимчасово окупованими в умовах воєнного стану, територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Прийом заяв для здобуття вищої освіти від випускників 11-х класів (на основі повної загальної середньої освіти) розпочався 29 липня 2022 року.


Як пояснили Житомир.info в Житомирському державному університеті ім.Івана Франка, молодь з окупованих територій може вступити на бюджетні місця за «квотою-2».

«Можемо запропонувати для молоді вступ на бюджет за квотою-2 за результатами онлайн співбесіди. Відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України відноситься до особливо небезпечної території, тому молодь має право на вступ за квотою-2, кількість таких місць по кожній спеціальності в нашому та інших закладах становить 10% від обсягу державного замовлення. Цього року в Житомирському державному університеті ім.Івана Франка маємо 125 бюджетних місць для таких дітей, а взагалі на перший курс маємо 970 місць бюджетних за широким конкурсом», - розповіла ректор ЖДУ Галина Киричук.

Роз’яснення з сайту Освіта.UA: Квота на зарахування до закладу освіти – це обсяг (кількість) бюджетних місць за державним чи регіональним замовленням, на які може бути зарахована та чи інша категорія вступників. Квоти встановлюються закладами освіти відповідно до законодавства та оприлюднюються перед початком вступної кампанії на сайті та сайтах відповідних закладів освіти. Вступники можуть бути зараховані до закладу вищої освіти за квотою-1, квотою-2 або за квотою для іноземців.

Квота-1 – це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих конкурсних пропозицій), яка може бути використана для прийому вступників наступних категорій: які мають право на вступ на основі індивідуальної усної співбесіди (крім осіб, які мають право на квоту 2); дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Квота-1 встановлюється в межах 10% (але не менше одного місця) або тридцяти відсотків у переміщених (тимчасово переміщених) закладах вищої освіти від максимального (загального) обсягу державного або регіонального замовлення за відкритими та фіксованими конкурсними пропозиціями.

Квота-2 – це частина від максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих конкурсних пропозицій) у закладах вищої освіти, яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, що мають право на вступ відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення.

Квота-2 встановлюється у закладах вищої освіти в обсязі 10% відсотків (але не менше одного місця) або двадцяти відсотків у переміщених (тимчасово переміщених) закладах вищої освіти та у закладах вищої освіти Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей.

Обсяг квоти-1 та квоти-2 для спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво», для яких передбачено складання творчого конкурсу, розраховується в межах спеціальності.

Нагадаємо, в 2022 році у зв’язку з війною порядок прийому абітурієнтів на навчання на спеціальності галузі «Охорона здоров’я» значно спрощено, а прохідні бали – зменшено.

Як повідомляв Житомир.info, 29 червня 2022 року МОН роз’яснювало, які вступники мають переваги при зарахуванні, якщо під час вступних випробувань абітурієнти мають рівні бали.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вступ абітурієнт окупація МОН Мінреінтеграції ЖДУ  
Матеріали по темі