Економіка

Кабмін оприлюднив перелік держпідприємств, які будуть спрямовані на приватизацію та ліквідацію, є такі і в Житомирській області

5 August 2022, 10:45

Уряд затвердив перелік 420 державних підприємств, які будуть передані до управління Фонду держмайна для подальшої приватизації та для ліквідації.

Про це 27 липня повідомила пресслужба Мінекономіки.

«Таким чином відбудеться наступний етап тріажу – поділ чергової групи державних активів на життєздатні і такі, що наносять збитки, існують виключно на папері та не можуть зацікавити інвесторів. 66 ДП отримають нових власників в рамках так званої «малої» приватизації. Залучення інвестицій дозволить відновити або модернізувати виробництво, в тому числі й експортно орієнтоване, створити нові робочі місця. Це стане частиною економічної відбудови країни. 354 держпідприємства будуть ліквідовані або реорганізовані. В більшості випадків це юридичні оболонки, за якими немає потужностей для поновлення роботи», - йдеться у повідомленні.

Уряд розглядає приватизацію, як ефективний засіб прискорення економічного зростання. Приватний власник здатен швидко налагодити процеси на підприємстві і знову здійснити його перезапуск. А кожен працюючий бізнес сьогодні – це посилення української економіки.

«Всередині країни існує великий запит на приватизацію та готовність інвестувати в колишні держпідприємства, якщо за інвестором будуть закріплені та гарантовані права власності. Одночасно приватизація дасть змогу поставити крапку в історії з радянським спадком тисяч ДП, які через безгосподарність деградували до такого стану, що далі функціонувати вже не здатні. Уряд буде і далі продовжувати аналіз державних активів для наступних етапів тріажу держпідприємств, після чого частина з них також знайде нових ефективних власників», - наголошує Мінекономіки.

Нещодавно на Урядовому порталі оприлюднили розпорядження з відповідними переліками підприємств, зокрема є державні підприємства в Житомирській області.

У переліку єдиних (цілісних) майнових комплексів державних підприємств, що передаються до сфери управління Фонду державного майна з метою їх подальшої приватизації:

єдиний майновий комплекс колишнього державного підприємства «Західукрвибухпром» (м. Житомир, вул. Л. Українки, 19).

У переліку єдиних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій, що підлягають ліквідації або реорганізації, які передаються до сфери управління Фонду державного майна, суб’єктів господарювання, що підлягають ліквідації, повноваження з управління корпоративними правами держави щодо яких передаються Фонду державного майна, та суб’єктів господарювання, що підлягають ліквідації, контроль за діяльністю яких здійснює Фонд державного майна:

Житомирське державне спецавтопідприємство 0601 (м.Житомир);

Державна бюджетна установа «Житомирський регіональний центр з інвестицій та розвитку» (м.Житомир);

Державне підприємство «Липницький спиртовий завод» (с.Липники Лугинського району);

Овруцька будівельно-монтажна дільниця ремонтно-будівельних і дезактиваційно-відновлювальних робіт (м.Овруч);

Державне підприємство «Коростишівський сільський будівельний комбінат» (м.Коростишів);

Державне підприємство «Коростишівське АТП-0652» (м.Коростишів).

Нагадаємо, на аукціоні 22 листопада 2021 року продали окреме майно Липницького місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт»: покупець був лише один.

Як повідомляв Житомир.info, в листопаді 2019 року Кабінет міністрів затверджував перелік цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій, що передаються до сфери управління Фонду державного майна, де теж були об'єкти з Житомирської області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ приватизація Фонд держмайна реаорганізація ліквідація ФДМУ 
Матеріали по темі