Події

Суд зобов’язав приватну фірму повернути державі 1 га землі у Житомирі, на якій розташоване укриття

5 August 2022, 10:58

Суд виніс рішення про визнання недійсним договору купівлі-продажу приватною фірмою земельної ділянки площею понад 1 га у Житомирі, на якій розташоване укриття.

Про це 5 серпня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Житомирською обласною прокуратурою в інтересах держави заявлено позов про скасування рішення органу місцевого самоврядування, визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки у місті Житомирі площею понад 1 га приватним товариством та скасування державної реєстрації прав. Ретельно вивчивши надані прокурором обґрунтування і докази, Господарський суд Житомирської області визнав вимоги правомірними та ухвалив рішення про задоволення позову у повному обсязі. Йдеться про те, що у грудні 2018 року, за рішенням Житомирської міськради, приватному товариству продано земельну ділянку несільськогосподарського призначення площею 1,14 га, що по вул. Лесі Українки (колишній хлібокомбінат), на якій заплановано спорудження комплексу багатоквартирних будинків», - йдеться у повідомленні.

Однак прокурори встановили, що процедура продажу проведена незаконно, оскільки на земельній ділянці розташований об’єкт цивільного захисту населення – сховище площею понад 165 м2, яке належить державі.

Прокуратура зазначає, що відповідно до законодавства про розмежування земель державної і комунальної власності та Земельного кодексу України, землі, на яких розташована державна нерухомість, зокрема, об’єкти цивільного захисту населення, належать виключно державі, у даному випадку – Житомирській облдержадміністрації. Тож відчуження земельної ділянки, яка не є комунальною власністю, здійснено з перевищенням повноважень.

Зауважимо, що у рішенні Житомирської міської ради від 18 грудня 2018 року про продаж юридичним особам земельних ділянок несільськогосподарського призначення в м. Житомирі, на яких розміщені об’єкти нерухомого майна заявників, зокрема, зазначалось, що ТОВ «МК Партнер Буд» придбає за понад 1 млн 150 тис. грн земельну ділянку по вулиці Лесі Українки, 33, для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.


Скріншот із додатка до рішення Житомирської міської ради від 18 грудня 2018 року

ТОВ «МК Партнер Буд» заснований 3 липня 2018 року у Житомирі. Спеціалізується фірма на наданні в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, статутний капітал – 1,4 млн грн. Власником фірми є Олександр Копилов.

Нагадаємо,20 червня пресслужба Житомирської прокуратури повідомила, що суд визнав недійсним договір оренди 419 га землі та зобов’язав орендаря повернути спірні землі Брониківській територіальній громаді.

Як повідомляв Житомир.info, 8 червня 2022 року пресслужба Житомирської прокуратури повідомила, що суд у Житомирській області виніс рішення про визнання недійсним договору оренди 91 га землі та зобов’язав орендаря повернути сільгоспугіддя до комунальної власності Новоград-Волинська.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: прокуратура суд земельна ділянка договір купівлі-продажі хлібокомбінат 
Матеріали по темі