Місто

У Житомирі кількість угод з продажу житла зменшилася, а з оренди – зросла

9 August 2022, 11:08

Ринок нерухомості реагує на ситуацію в Україні збільшенням кількості угод про оренду житла в західній та центральній Україні та зростанням ціни. Зокрема, на Закарпатті ціна оренди житла станом на 1 липня збільшилася в 2 рази у порівняння з тогорічною.

Таку інформацію Житомир.info надали в Житомирському регіональному відділенні Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України.

У Житомирі вартість оренди не змінилася, а кількість угод з оренди житла зросла на 50%.

Щодо купівлі та продажу житла, то Закарпаття – єдиний регіон, де зросла кількість угод і, відповідно, підвищилася ціна.

В Житомирі на 70% зменшилася кількість угод на продаж чи купівлю житлової нерухомості, при цьому ціни знизилися несуттєво.

На думку фахівців, впевненість на ринок нерухомості можуть повернути три чинники: перемога над ворогом, прозорі програми відбудови; страхування воєнних ризиків.

Нагадаємо, в Україні з 1 жовтня 2022 року збираються запустити програму «Доступна іпотека» для чотирьох категорій громадян: військовослужбовці за контрактом та працівники сектору безпеки та оборони; медики; вчителі та педагогічні працівники; науковці.

Як повідомляв Житомир.info, в липні 2022 року у Житомирі ціна оренди на всі види житла була на довоєнному рівні, а переселенці, які проїхали місто транзитом, поверталися. На вторинному ринку житла в Житомирі, як і раніше, переважає пропозиція над попитом, тому ціну диктує покупець, а в новобудовах вартість квадратного метра зросла, але не всі забудовники відновили продаж квартир.

Житомир.info за інформацією Житомирського регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості України

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: житло нерухомість кварира рієлтор 
Матеріали по темі