У Житомирській області двоє посадовців налагодили бізнес на успішній здачі екзаменів для водіїв. Один з них депутат селищної ради однієї з громад області, інший – працівник офіційної експертної установи у столиці. За домовленістю обох сума позитивного вирішення питання складала 10 тисяч гривень. Обом фігурантам оголосили підозри.
Про це 12 серпня повідомила пресслужба ГУНП у Житомирській області.
Викрили відверто корупційні оборудки фігурантів слідчі Головного управління Нацполіції в Житомирській області спільно зі співробітниками УСБУ регіону та за процесуального керівництва обласної прокуратури.
«У ході розпочатого досудового розслідування було встановлено, що схему збагачення за рахунок бажаючих «швидко і безболісно» скласти водійські іспити організували двоє посадовців. Так, депутат переконував слухачів водійських курсів у надзвичайній складності екзаменаційного процесу. Однак обнадіював майбутніх керманичів у можливості значно спростити процедуру. Для цього слід було складати іспит у столичному сервісному центрі за умови супроводу «надійної людини». Звісно, такі послуги вимагали додаткових витрат», – розповідають у поліції.
Відтак 9 серпня в одному із сервісних центрів м. Києва правоохоронці затримали причетного до «корупційного тандему» – жителя столиці, працівника офіційної експертної установи. Чоловік, за попередньою домовленістю з депутатом, якраз отримав від потенційного клієнта розрахунок – 10 тисяч гривень за успішну здачу теоретичного і практичного водійських іспитів. Чоловік був затриманий у порядку ст. 208 (Затримання уповноваженою службовою особою) КПК України і нині йому обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту.
У результаті слідчих дій, проведених правоохоронцями і на Житомирщині, і в Київському регіоні, вилучено низку речових доказів протиправної діяльності обох чоловіків. Серед таких – грошові кошти в національній та іноземній валюті еквівалентом близько 400 тисяч гривень, чисті проштамповані документальні бланки та інше.
Досудове розслідування триває за ч. 3 ст. 369-2 (Зловживання впливом) КК України. Обом фігурантам оголошено про підозру у названому кримінальному діянні. Нині їх перевіряють на причетність до інших подібних фактів.
За чинним законодавством за такі протиправні діяння чоловікам може загрожувати покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з конфіскацією майна.
Пресслужба Житомирської обласної прокуратури уточнює, що фігуранти справи мають родинний зв'язок: київський судексперт є племінником депутата селищної ради з Житомирщини.
Далі – з повідомлення прокуратури:
«У п’ятницю, 12 серпня, за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури, на підставі зібраних слідством доказів, повідомлено про підозру депутату селищної ради в одержанні неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 КК України).
Декілька днів тому, 10.08.2022, його спільнику - головному судовому експерту науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при МВС України міста Києва також повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди за прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 3 ст. 369-2 КК України).
За даними слідства, у злочинній схемі щодо поновлення водійських прав в обхід передбаченого законом порядку задіяні керівник однієї з регіональних філій автошколи – депутат селищної ради та судексперт столичного центру (як з’ясувалося, племінник депутата).
Так, коли місцевий житель звернувся до керівника автошколи, щоб поновити права водія, він сказав, що це не так просто, але може посприяти, бо має у столиці знайомого судексперта, який за 10 тис. грн безперешкодно виготовить нові документи.
Однак повний пакет необхідних документів судексперт державної установи виготовити не встиг – правоохоронці його відразу викрили, як тільки отримав обумовлену суму.
Під час обшуку у його службовому кабінеті вилучено 10 тис. грн неправомірної вигоди.
Проведено обшук за місцем проживання депутата селищної ради, де вилучено значну суму грошових коштів, понад десяток бланків медичних довідок (заповнені, із вклеєними фотографіями, порожні), фотокартки, копії паспортів, посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів.
Наразі заявлено клопотання про обрання депутату запобіжного заходу у виді тримання під вартою та відсторонення від посади. Судексперту застосовано цілодобовий домашній арешт та вже відсторонено від посади».
Нагадаємо, з 24 липня в Україні запрацювали нові правила отримання водійського посвідчення: спочатку досконале знання теорії, складені іспити по ній, а вже потім практика.
Роз’яснення щодо нового алгоритму отримання посвідчення водія від начальника відділу регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Житомирській області і керівника однієї з житомирських автошкіл – у відеосюжеті за 11 серпня 2022 року
Як повідомляв Житомир.info, 11 травня 2022 року Кабмін спростив процедуру навчання та отримання посвідчення водія.