Місто

Чи були проблеми у житомирян при безготівковій оплаті проїзду та в яких приміських маршрутках є валідатори

15 August 2022, 14:32

З цієї суботи, 13 серпня, у громадському транспорті Житомира почали діяти нові тарифи на проїзд.

Зранку 15 серпня журналісти Житомир.info поцікавилися у пасажирів – чи є проблеми з безготівковим розрахунком або «Карткою житомирянина».

«Звісно, працює. Скільки вже «Картка житомирянина», я завжди користуюся нею. Зручно, ось зараз поїду безкоштовно, а зранку їду по е-квитку», - говорить Франциска.

«Немає проблем. Трохи ображаємося, що з 10:00 до 16:00, але нормально», - каже Галина.

«Обслуговування не змінилося, а тарифи змінилися. Вдається розрахуватися карткою, проблем в принципі не було, їжджу на маршруті №58», - ділиться Світлана.


«Я проживаю в Тетерівці, тому поки не користувалася. У нашому транспорті з'явився валідатор. Маршрут № 126, на жаль, вважається приміським, тому розраховуватися валідатором не можемо», - говорить Любов.

«Все добре. Я придбала картку, коли останній раз подорожчав проїзд, і вже користуюся нею. Наприклад, вчора їхала в тролейбусі і водій не захотів увімкнути кондиціонер, я зателефонувала за номером і пояснила, що це неприємно», - каже Наталія.

«Це перший раз сіла в тролейбус, а тут нема кондуктора. У мене друга група інвалідності, і пенсійний з собою, і «Картка житомирянина», - каже Наталія.

«Все дуже зручно, хоча я не місцевий житель, але все дуже добре. Вдається розрахуватися безготівково», - сказав Ярослав.

«А які можуть бути проблеми? Безготівково, тільки так і розраховуємося», - говорить Оксана.

«Так, вдається. Все працює, все ок. Їжджу на 15 А», - каже Наталія.

«Карткою не завжди можна розрахуватися. Не пам’ятаю в якому, але не у всіх», - ділиться Світлана.

Заступник міського голови переконує: валідатори працюють в усіх міських автобусах і тролейбусах.

«Наразі у нас не було жодного звернення, що не працює валідатор. Були звернення від перевізників, що не всі валідатори перелаштувалися на новий тариф, але це їх технічне недопрацювання. Сьогодні гаряча лінія Житомиртранспорт дасть під кінець дня звіт щодо всіх звернень», - сказав Олександр Шевчук.

У міській раді наголошують: в автобусах для пільговиків по «Картці житомирянина» проїзд коштує 7 грн, але без обмеження по часу, а в тролейбусах їздити можна безкоштовно, але з 10:00 до 16:00. Олександр Шевчук каже, що «Картки житомирянина» працюють, а якщо у когось виникли проблеми, тоді треба звернутися на гарячу лінію.

«Телефонують на гарячу лінію або на Житомиртранспорт. Є проблема, її перевіряють дистанційно. Якщо є технічна проблема, тоді потрібно звернутися. У нас зараз видано більше ніж 55 тисяч «Карток житомирянина», якщо виникають поодинокі випадки – це може бути технічний збій, щось з чіпом, а, можливо, пасажир не розібрався, як користуватися», - говорить заступник Житомирського міського голови.

У двох приміських автобусах з'явилися термінали, скористатися ними можна лише в межах міста.

«У приміських маршрутах термінали з'явилися лише у двох – №126 та №110. Таке рішення ми прийняли ще приблизно в травні-червні 2021 року. Валідатор у них працює і тариф по валідатору працює, з вулиці Андріївської, з кінцевого полігону і в межах міста, в’їжджаючи в Станишівку він не працює, тобто «музикалка» остання зупинка. Так само і №126 отримав в межах міста дозвіл на встановлення валідатора», - пояснює Олександр Шевчук.

Олександр Шевчук додав, що місто все-таки хоче в майбутньому впорядкувати приміські автобуси, які курсують Житомиром, можливо, тоді термінали з’являться більше ніж на двох маршрутах.

«Маршрутки, які проходить через нашу громаду, мають допомагати возити пасажира, а вони тільки насичують наші центральні вулиці. Розмови ведуться не перший рік, думаю, що цього року спробуємо щось змінити, бо це є проблема», - зазначив заступник Житомирського міського голови.

Нагадаємо, рішення про підвищення вартості проїзду було затверджене на засіданні виконавчого комітету Житомирської міської ради 3 серпня. Під час його ухвалення мер Житомира обіцяв скасувати новий тариф, якщо в маршрутках будуть системні проблеми з валідаторами і люди не зможуть розраховуватися картками. Валідатори для безготівкового розрахунку повернули в комунальні та приватні міські автобуси (мають двозначний номер маршруту) з 10 серпня.

Як повідомляв Житомир.info, вартість проїзду в Житомирі підвищували на початку минулого року: з 29 січня 2021 року діяв такий тариф на проїзд у громадському транспорті: готівкова оплата в електротранспорті – 8 грн, в маршрутках – 10 грн, транспортною карткою було дешевше. За 2021 рік громадський транспорт Житомира перевіз 54,5 млн пасажирів, 66% яких обрали електротранспорт – тролейбуси та трамваї – і більшість з них були пільговиками.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: транспорт проїзд пасажир валідатор Житомиртранспорт Шевчук 
Матеріали по темі