Обвинуваченого у вбивстві семи людей Анатолія Захаренка суд відпустив під домашній арешт, бо після тижня перебування в лікарні з діагнозом «гострий інфаркт міокарда» він потребує ліків, частини яких в СІЗО немає.
Про це зазначається в оприлюдненій ухвалі Богунського районного суду м.Житомира від 27 липня 2022 року.
«В судовому засіданні захисник Воронюк К.Ю. заявила клопотання, підтримане обвинуваченим та захисником Циганковом А.І., про зміну ОСОБА_1 запобіжного заходу з тримання під вартою на більш м`який домашній арешт або інший альтернативний запобіжний захід, не пов`язаний з триманням під вартою, оскільки обвинувачений хворіє та потребує лікування, яке в умовах СІЗО йому належним чином не надається. Зазначила, що прокурором заявлені ризики не доведені, не підтверджені належними та допустимими доказами. Прокурор, представник потерпілих Черномаз А.М. заперечували щодо заявленого клопотання, вважали, що заявлені ризики, якими обґрунтовувалися обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обвинуваченому, не змінилися та продовжують існувати», - йдеться в ухвалі суду.
Судом встановлено, що обвинувачений є особою з інвалідністю 3 групи, має ряд хронічних захворювань, в період з 13.07.2022 по 22.07.2022 з діагнозом «гострий інфаркт міокарда» перебував в обласній лікарні і після цього потребує прийому певних лікарських засобів, частина з яких, відповідно до повідомлення філії ДУ «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» в Житомирській області від 25.07.2022, в СІЗО відсутня.
«Враховуючи стан здоров`я обвинуваченого, який останнім часом погіршився, неможливістю забезпечення його всіма призначеними медичними препаратами в умовах СІЗО, суд приходить до висновку про зменшення ризику переховування від суду обвинуваченого», - зазначається в ухвалі.
Суд вирішив змінити запобіжний захід у виді тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт строком на 60 діб, тобто до 24 вересня 2022 року, без застосування електронного засобу контролю, заборонивши обвинуваченому залишати житло.
Скріншот з ухвали суду
Зауважимо, що ухвалою від 18 липня Житомирський апеляційний суд відхилив клопотання адвоката Захаренка щодо зміни запобіжного заходу на більш м’який, не пов’язаний з позбавленням волі.
«Апеляційну скаргу захисника Воронюк К.Ю. в інтересах обвинуваченого ОСОБА_1 залишити без задоволення. Ухвалу Богунського районного суду м. Житомира від 27 червня 2022 року, якою продовжено обвинуваченому ОСОБА_1 строк дії запобіжного заходу у виді тримання під вартою до 25 серпня 2022 року (включно) - без зміни», - зазначається в ухвалі.
Анатолій Захаренко понад два роки перебував під вартою. У селі Новоселиця Попільнянського району 22 травня 2020 року вночі орендар ставу застрелив сімох киян, які приїхали порибалити. Ввечері 22 травня Анатолію Захаренку, який з мисливської рушниці застрелив сімох чоловіків, серед яких троє – військовослужбовці Нацгвардії, було повідомлено про підозру в умисному вбивстві, також поліція виклала відео огляду місця події. 23 травня житомирський суд арештував Захаренка на два місяці, цей запобіжний захід постійно продовжували.
Як повідомляв Житомир.info, 9 листопада 2020 року в Богунському районному суді Житомира відбулося перше засідання по справі про масове вбивство. 10 лютого 2021 року Вадим Федюнін, який вижив під час стрілянини на ставку в Новоселиці, на суді розповів свою версію подій. 19 травня в суді виступав обвинувачуваний Анатолій Захаренко: запевнив, що гості стріляли в нього перші, він захищався і сам викликав поліцію. Потерпілі ходили на суд у футболках з портретами вбитих та вимагали для Захаренка довічне позбавлення волі.
З літа 2021 року адвокати почали подавати клопотання про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт, бо здоров’я Анатолія Захаренка погіршилося. 24 листопада 2021 року з зали суду госпіталізували обвинуваченого у вбивстві 7 людей Захаренка та перенесли розгляд справи. 14 січня 2022 року Захаренка знову госпіталізували із зали житомирського суду під час розгляду справи. 14 лютого 2022 року Анатолію Захаренку під час судового засідання викликали «швидку» і згодом госпіталізували через високий тиск.