Події

Понад 150 тис. грн за добу втратили жителі Житомирської області через шахраїв: поліція зафіксувала 6 випадків ошуканства

18 August 2022, 13:21

За минулу добу 17 серпня поліція області зафіксувала шість випадків ошуканства. Через різні шахрайські схеми жителі регіону втратили в сумі понад 150 тис. грн.

Про це 18 серпня повідомляє ГУНП у Житомирській області.

«У м. Бердичеві правоохоронці обґрунтовано підозрюють 36-річну місцеву жительку в ошуканстві з мобільним телефоном. Жінка під приводом здійснення термінового дзвінка заволоділа ґаджетом бердичівлянина і зникла разом зі своєю здобиччю. Правоохоронці встановили її місцеперебування. Усі обставини з’ясовуються в рамках подальшого кримінального провадження», - йдеться у повідомленні.

Також у ГУНП зазначають, що до Житомирського райуправління поліції звернувся 48-річний чоловік, який розповів про дзвінок нібито банківського працівника. Той, мовляв, сповістив, що невідомі намагаються зняти з рахунку заявника гроші і запропонував відкрити мобільний додаток. Після найпростіших маніпуляцій з розголошенням особистої інформації з рахунку чоловіка дійсно зникли понад 60 тисяч гривень. Ще один житомирянин заявив про ошуканство з нібито мобільним додатком. За його словами, в одному з месенджерів він за посиланням перейшов до боту банківської установи для оформлення електронного підпису. А після введення запрошених даних своїх карток з рахунків було знято заощадження загалом близько 20 тисяч гривень.

«Одразу двоє жителів Житомирщини постраждали у результаті популярної схеми «рідний у халепі». 74-річний житель обласного центру віддав кур’єру 40 тисяч гривень для лікування своєї доньки, яка нібито потрапила в ДТП. Таку тривожну звістку пенсіонерові сповістив невідомий абонент, що назвався лікарем», - розповідають у пресслужбі поліції.

Пресслужба ГУНП також повідомляє про ще 2 випадки ошуканства.

«Ще одна 52-річна жінка, жителька м. Овруча, повірила повідомленню про затримання її доньки за поранення іншої людини. Таку, як виявилось згодом, казку розповіла телефоном невідома жінка, яка назвалась поліцейською. Тож виручаючи з уявної халепи дочку, заявниця потрапила у справжню, перерахувавши на названий їй рахунок 20 тисяч гривень. Жителька Романівської громади замовила через інтернет-мережу продуктовий набір, оголошення про продаж якого знайшла в одній із соцмереж. Оплативши наперед 7,5 тисяч гривень, жінка так і не діждалась свого замовлення, а зв'язок з контактною особою увірвався», - додали у пресслужбі ГУНП.

В усіх випадках тривають досудові розслідування за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) КК України, у рамках яких поліцейські встановлюють причетних до кримінальних діянь.

Нагадаємо, 14 серпня 22-річний житель райцентру Житомирської області звернувся до поліції з повідомленням, що його ошукали. За його словами, після розмови із чоловіком, який назвався представником банку, він втратив 15,5 тисяч гривень.

Як повідомляв Житомир.info, 11 серпня 2022 року пресслужба поліції інформувала, що за добу троє жителів Житомирської області після розголошення конфіденційних даних нібито працівникам банку втратили в сумі понад 72 тис. грн, ще двоє – здійснили передоплату за товари з інтернету і позбулися більше ніж 10, 5 тис. грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: шахрай шахрайство банк рахунок ошуканство інтернет-шахрайство 
Матеріали по темі