СБУ припинила діяльність хакерів, які тероризували Україну масовими повідомленнями про «мінування».
Про це 18 серпня повідомила Служба безпеки України.
«СБУ викрила двох регіональних керівників групи анонімних мінерів «FR Destructor», яка упродовж двох останніх років здійснювала численні неправдиві повідомлення про мінування у різних регіонах України. Зловмисники особливо активізувалися напередодні широкомасштабного вторгнення рф до України і відновили свою деструктивну діяльність протягом останніх місяців», – йдеться у повідомленні.
Правоохоронці викрили їх за місцем проживання після чергового анонімного повідомлення про мінування інфраструктурних об’єктів на західній Україні.
Досудовим розслідуванням встановлено, що аноніми причетні до розповсюдження масових неправдивих повідомлень про мінування об’єктів авіаційного, автомобільного, залізничного транспорту, навчальних закладів, торгово-розважальних центрів у містах-мільйонниках та інших обласних центрах.
Фігуранти мешкали у Києві та в Рівненській області. Вони офіційно вважалися тимчасово безробітними. Неофіційно ж – мали достатні знання в ІТ-сфері та діяли злагоджено і професійно.
Зокрема, вони:
• відправляли анонімні електронні листи з використанням спеціальних комп’ютерних програм для приховування свого місцеперебування;
• підшукували у соціальних мережах користувачів, яких залучали до поширення неправдивих анонімних повідомлень про замінування;
• організовували зашифровані чати, в яких пропонували грошову винагороду за розсилку анонімних повідомлень.
Оплату за послуги зловмисники отримували від координатора з рф на картки українських банків за допомогою віртуальних обмінних пунктів.
У ході обшуків у них вилучено мобільні телефони, банківські картки, комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності.
Перевіряється також можлива причетність затриманих до співробітництва зі спецслужбами рф.
Кіберфахівці СБУ заблокували всі приховані акаунти анонімних мінерів.
Наразі двом членам угрупування повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності) Кримінального кодексу України
Заходи з викриття та документування протиправної діяльності проводили співробітники Головного Управління СБУ у м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.
Нагадаємо, 1 серпня 2022 року правоохоронці та інші служби перевіряли інформацію про замінування Житомирського апеляційного суду, що на вулиці Святослава Ріхтера в обласному центрі, а також ТРЦ «Глобал» на вулиці Київській. Жодних вибухонебезпечних предметів чи речовин не виявили.
Як повідомляв Житомир.info, наприкінці 2021 року – на початку 2022 у Житомирі ледь не щодня перевіряли інформацію про замінування різних об’єктів. Так, скажімо, 23 лютого 2022 року, у переддень повномасштабного вторгнення, фахівці перевіряли інформацію про замінування будівель СБУ, поліції, а також військкоматів.