У рамках подальшого розвитку реформи охорони здоров'я кожна область стане окремим госпітальним округом, який у свою чергу поділятиметься на кластери. У Житомирській області госпітальний округ сформують 16 медичних закладів: 2 лікарні визначено як надкластерні, 5 кластерних та 9 загальних.
Про це 26 серпня повідомила пресслужба Житомирської областної військової адміністрації з посиланням на інформацію Міністерства охорони здоров’я України.
«Спроможна мережа будуватиметься за принципом госпітальних округів. Кожна область стане окремим госпітальним округом, який свою чергу поділятиметься на кластери. В рамках одного госпітального округу лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні та загальні», – пояснюють у МОЗ.
Інфографіка пресцентру МОЗ
Загалом, реформа передбачає, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі більш складних проблем зі здоровʼям — пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.
«Так, наприклад, вже з початку 2023 року, пацієнти з інстультами та інфарктами зможуть отримати лікування виключно у кластерних та надкластерних медичних закладах, в яких розташовуватимуться сучасні кардіоцентри. Адже наразі в Україні щороку лише від інсультів помирає 30 000 пацієнтів, саме через несвоєчасну та неякісно надану медичну допомогу», – зазначають у міністерстві.
Після формування госпітальних округів пацієнт потраплятиме саме до тієї лікарні, яка відповідає його стану та матиме все необхідне обладнання для діагностики та лікування.
Як наголошують у МОЗ, створення спроможної мережі лікарень дозволить забезпечити українців якісними медичними послугами, які відповідають міжнародним стандартам та практикам.
Як повідомляв Житомир.info, 1 липня 2022 року на пленарному засіданні Верховної ради 248 народних депутатів проголосували за подальший розвиток реформи охорони здоров'я, підтримавши законопроект №6306.
«Ми розпочинаємо інфраструктурний етап реформи охорони здоров'я та остаточно прощаємося із «совком», будуємо мережу закладів охорони здоров'я європейського зразка, нівелюємо застарілий поділ лікарень на міські, районні та обласні, які часто мали задублювані функції. Тепер мережа госпітальних округів будуватиметься за кластерним принципом, який відповідатиме потребам і викликам сьогодення. Новий підхід передбачає створення кількох рівнів лікарень: надкластерні, кластерні та загальні», – пояснював міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Як повідомляв Житомир.info, в Житомирській області у 2017 році були створені чотири госпітальні округи, до складу яких увійшли заклади охорони здоров’я, що розміщені на території 5 міст і 24 районів області.