Не минуло й двох тижнів навчання, як учні спортивного класу житомирської школи №17 не можуть порозумітися з вчителькою історії. Мовляв, та некомпетентна і упереджена до чоловічої статі. На підтвердження своїх слів, старшокласники записали уривок онлайн-уроку, де освітянка розмірковує про гендерну рівність. Відзнятим відео хлопці поділилися з блогером Андрієм Луганським. В результаті ситуація набула розголосу, а відео переглянули близько 22,5 тисяч підписників.
«Гендерна рівність – то класно. Але якщо ми говоримо про гендерну рівність у правах – так, на законодавчому рівні – так. Але якщо ми говоримо про гендерну рівність у житті, жінка-чоловік, гендерна рівність за статевим признаком – то ні. Про яку можна говорити гендерну рівність між чоловіком і жінкою? Це дві різні біологічні істоти. Чому нам з вами так важко, у вас одні хлопці, так? Тому що це абсолютно різна психологія, абсолютно різне світосприйняття. Ви, чоловіки, не заморочуєтесь над тим, над чим заморочуємось ми, жінки і т.п. Я цю тему можу далі розвивати, але якою б не була сильною жінка, якою б не була мужньою, ви завжди витриваліші, по-перше, фізично. По друге, більш морально стійкі. Жоден чоловік «не закатає» істерики, може, там один відсоток зі ста, але це вже залежить від характеру, виховання, психологічних особливостей. Він або пропустить крізь вуха, або промовчить, або зробить висновки, або йому до «фенечки», що йому сказали. Тому гендерна рівність – що жінкам дозволено виїжджати, а чоловікам ні, – то не забувайте, що основна маса жінок, яка виїхала, – це жінки, які поїхали з дітьми», – говорила під час онлайн-уроку вчителька історії Житомирської ЗОШ №17 Світлана Невмержицька.
Опубліковане відео блогер підписав: «Мамадарагая… Про гендерну рівність розказують вчителі школи #17 м. Житомир. А ми хочемо вступити до ЕС? Чи вже не треба?».
За словами мами одного зі старшокласників, яка анонімно надала коментар Житомир.info: діти давно жаліються на викладачку до адміністрації школи, втім їх не чують.
«Вони давно жалілися на цю вчительку, звертались до своєї класної керівниці з проханням її замінити, що їм не подобається, нецікаві уроки, і що вона не компетентна у матеріалі як вчитель. Питання стояло у постійному сексизмі. Тому що вона намовляє, так би мовити, на чоловіків. А в класі взагалі одні хлопці, і вони дуже особисто сприймають це до себе. Хлопці вже не витримали, записали це відео і відправили блогеру», – розповідає мама старшокласника.
Після розголосу, розповідає мама одинадцятикласника, у чаті класу почалися пошуки цапа відбувайла. Жінка побоюється, щоб дітей не утискали, і переймається через намір дирекції скликати шкільні збори.
«Викликати на килимок, так би мовити, всіх. Вияснити, хто це зробив і, як сказав Андрій Луганський (ред., блогер), «по-совковому» репресувати», – ділиться мама старшокласника.
Директорка школи переконує: про цькування учнів і мови бути не може, а щодо ситуації з учителькою, то її вивчає спеціальна комісія.
«Хай мама скаже, хоч одну дитину в нашій школі, з їхнього класу, цькували? Про що ви зараз говорите? У нас найкращі діти, футболісти – це наше майбутнє. Жоден батько, я кажу не тільки з цього класу, а з усієї школи, не звертались щодо непорозуміння з цією вчителькою. Некомпетентність вчителя – це не коментую. Тому що це дійсно вчитель. Ми розбираємось з даним питанням. Я планувала провести батьківські збори, але на сьогодні їх відмінила, бо є інші питання. Створена комісія, ми вислухаємо кожного учня, вчителя, і вирішимо це питання. Немає у 17-й школі гноблення жодного учня, усі вони різні, але рівні. Я відповідаю за свої слова», – запевняє директорка Житомирської ЗОШ №17 Марія Сервачук.
Як повідомляв Житомир.info, 17 листопада 2021 року до редакції Житомир.info звернулася житомирянка, обурена звільненням одного з учителів початкової ланки у загальноосвітній школі №26. Жінка, представляючи інтереси батьків учнів одного з класів закладу, пояснювала: її дитина навчається 4 класі, на початку листопада 2021 року несподівано звільнили з роботи класного керівника її дочки, замінивши його іншим педагогом. А це, вважають батьки учнів, негативно вплине на моральний стан дітей, а також на їх успішність у навчанні. Лист-звернення з проханням допомогти вирішити конфліктну ситуацію батьківський комітет надіслав і на ім’я директора департаменту освіти Житомирської міської ради Валентина Арендарчука, а також на ім’я міського голови Сергія Сухомлина.
19 листопада директорка школи Ірина Янчук прокоментувала ситуацію, що склалася у класі, де батьки невдоволенні заміною вчителя молодших класів, зазначивши, що трудові відносини з педагогом були припинені відповідно до законодавства.