Культура

В громадському транспорті з 7 жовтня заборонене «акустичне насильство»

6 October 2022, 13:58

7 жовтня 2022 року набирає чинності Закон України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора (2310-ІХ).

Про це 6 жовтня нагадує Комітет гуманітарної та інформаційної політики Верховної ради.

«Зокрема, від 7 жовтня забороняється «акустичне насильство» у пасажирському транспорті. Водіям рейсових пасажирських автобусів та маршруток заборонено «відтворювати в салоні автобуса музику, звуки фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку». Заборона стосується як міського транспорту, так і приміських, міжміських, міжнародних маршрутів. Звук музики чи фільмів можна транслювати на індивідуальні навушники пасажирів. Заборона на шум стосується не лише водіїв, але й самих пасажирів: водій має право висадити порушників тиші. Під час нерегулярних перевезень, а також у таксі, транслювати музику в салоні можна за згодою всіх пасажирів», - йдеться у повідомленні.

Закон також доручає Уряду внести норми про заборону акустичного насильства до правил перевезень на всіх видах пасажирського транспорту.

«Звичка багатьох водіїв автобусів та маршруток вмикати нав’язливу музику під час пасажирських рейсів не раз ставала причиною конфліктів з пасажирами», - наголошують парламентарі.

Цим же законом з 7 жовтня заборонено публічне відтворення фонограм, відеограм чи кліпів російських співаків.


Нагадаємо, в жовтні 2019 року під час громадського обговорення чергового підвищення вартості проїзду в житомирському громадському транспорті містяни звертали увагу на музику в маршрутках і просили водіїв «слухати шансон вдома».

Як повідомляв Житомир.info, 16 січня 2021 року набула чинності стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує сферу обслуговування перейти на державну мову: всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою. З 16 липня 2021 року всі концерти, шоу-програми, культурно-мистецькі, розважальні, видовищні заходи мають проводитися державною мовою.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: музика закон транспорт автобус 
Матеріали по темі