Події

Засідання житомирського суду по справі про вбивство дитини в Радомишлі: недопущення журналіста та порядок дослідження доказів

7 October 2022, 17:49

У Корольовському районному суді Житомира 7 жовтня відбулося чергове засідання по справі про вбивство та поранення дітей у Радомишлі, яке сталося в березні 2022 року. На лаві підсудних – військовий Олександр Юрко та керівник «Радомишльської варти» Віктор Ільченко.

Засідання почалося з клопотання сторони захисту щодо заборони висвітлювати справу журналісту місцевого видання.

«У залі судових засідань присутня особа, яка подала клопотання про дозвіл на проведення аудіо та відеозйомки відповідного судового процесу, а саме Руслан Мороз. Стороною захисту із відкритих джерел інформації було з'ясовано, що дана особа є прессекретарем Житомирської обласної ГО «Русское содружество», є одним з активістів забороненої проросійської політичної партії «Партія Шарія», а також висловлює антиукраїнські погляди. Вказана особа під час досудового розслідування неодноразово викривляла факти та обставини події, яка сталась 7 березня 2022 року. Поширював недостовірні відомості про те, що учасники події перебували в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, надалі ця інформація ним же особисто і спростовувалася. Я вважаю, і мій колега, що участь цієї особи не буде сприяти об'єктивному висвітленню обставин сьогоднішнього судового процесу», - сказав адвокат обвинуваченого Віталій Чаюн.

Суд не задовольнив це клопотання.

Підсудному Віктору Ільченку інкримінують три статті, з жодним обвинуваченням він не погоджується.

«Згідно з обвинувальним актом ви обвинувачуєтеся в умисному вбивстві малолітньої дитини вчиненою групою осіб, у закінченому замаху на умисне вбивство двох осіб малолітньої дитини вчиненим групою осіб, а також у придбанні, зберіганні, перенесені, передачі вогнепальної зброї, боєприпасів без передбаченого законом дозволу», - оголосив суддя Корольовського районного суду м. Житомира Сергій Франчук.

«Вини своєї я не визнаю у жодному із звинувачень», - відповів Віктор Ільченко.

Олександра Юрка обвинувачують за двома статтями.

«Згідно з обвинувальним актом ви обвинувачуєтеся в умисному вбивстві малолітньої дитини вчиненою групою осіб та у закінченому замаху на умисне вбивство двох осіб малолітньої дитини вчиненим групою осіб», - оголосив суддя.

«Я визнаю те, що через наші дії загинула дитина, а інша дитина поранена. Визнаю це, але не визнаю кваліфікації злочину», - сказав обвинувачений Олександр Юрко.

Потерпілі заявили цивільний позов про відшкодування моральної шкоди, завданої родині загиблого Даніїла Бельченка у сумі 5 млн грн, та родині поранено Олексія Нечипоренка – у сумі 500 тис. грн.

Також на засіданні суд визначив порядок слухання справи.

«Суд на місці ухвалив наступний порядок дослідження доказів: на наступному засіданні допитати обвинувачених, після чого допит потерпілих, потім допит свідків, після чого дослідити письмові та речові докази», - рішення оголосив суддя Корольовського районного суду м. Житомира Сергій Франчук.

Вже 25 жовтня обвинувачені мають додати свідчення.

Нагадаємо, на засіданні 29 вересня Корольовський райсуд Житомира лишив під вартою обвинувачених у розстрілі дітей в Радомишлі, але в різних установах: Ільченко – в СІЗО, а Юрко – на гауптвахті.

Як повідомляв Житомир.info, за інформацією поліції області, 7 березня 2022 року у м. Радомишлі у результаті вогнепального поранення загинув 12-річний хлопчик та був поранений його 10-річний товариш, за цим фактом поліцейські відразу розпочали кримінальне провадження. 5 травня під час судового засідання щодо продовження міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обвинувачений Віктор Ільченко пояснював, що отримав інформацію про людей у військовому одязі зі зброєю, на той час було багато повідомлень про ворожі ДРГ: «Постаті у військовому одязі, і в руках у них зброя, про те, що то діти, ми дізналися тільки тоді, коли дійшли до місця, до них».

4 серпня 2022 року підозрюваним у вбивстві та пораненні дітей у Радомишлі суд продовжив тримання під вартою, а підсудні попросили пробачення у батьків.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вбивство Радомишль дитина поранення суд вогнепальне поранення Ільченко Юрко 
Матеріали по темі