По обіді 18 вересня мер Житомира розповів, що після влучання трьох ворожих ракет по об’єкту енергетичної інфраструктури міста постраждали двоє мирних жителів, одна людина ушпиталена. Вдалось запустити головну каналізаційну станцію і частково відновити електро-, водопостачання.
«Сьогодні три ракети прилетіло по об’єкту енергетичної інфраструктури міста Житомира. На жаль, у нас є двоє поранених, одна людина госпіталізована. Місто зранку було без електричної енергії. Хочу тільки подякувати нашому обленерго і РЕМ за їхню роботу. Вже під час повітряної тривоги бригади працювали, робили все можливе для того, щоб запустити місто. Поки що потужності, які вдалося відновити не дозволяють нам в повному об’ємі запустити місто і перейти на звичайну роботу усіх комунальних служб. Я не кажу поки про світлофори, освітлення міста. Сьогодні ми точно не будемо запускати електротранспорт міста. Люди повинні розуміти, як доїхати додому. Буде збільшена кількість автобусів на маршрутах міста. Запущений другий підйом водоканалу. Тому вода на перших, других поверхах, в залежності від мікрорайону, буде і у багатьох є. Також, 40 хвилин тому (ред. близько 12 години) запустили головну каналізаційну насосну станцію, бо водопостачання без стабільної роботи каналізаційної системи теж неможливо. Іще є проблеми з першим підйомом, але бригади працюють. Я думаю, що нам вдасться це зробити», - розповідає Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Попереду включення міста в опалювальний сезон і це додаткове навантаження на електромережі, - каже мер. Тому вже відпрацьовують різні сценарії, щоб тепло в квартирах містян відбулось без затримок.
«Будемо включати місто і пікове навантаження у нас - ранок і ввечері. Ми навіть зможемо зробити графіки. Якщо ввечері подачу води зменшувати і потужність насосів, ліміт електричної енергії, яка іде, наприклад, на насоси водоканалу, ми можемо економити, а в цей час опалювати місто. Тому ми скоріше за все відпрацюємо варіанти, коли ми тепло будемо подавати вночі, розігрівати приміщення, а на день, ранок, на піку - зменшувати використання електричної енергії для насосів теплокомуненерго», - каже Сергій Сухомлин.
Щоб забезпечити безперебійну роботу критично важливих комунальних підприємств у житті міста, на кшталт водоканалу, шукають надпотужні генератори.
«Ми вже декілька місяців шукаємо генератори великої потужності. Сьогодні вже спілкувалися, можливо буде поставка цих генераторів від 800 до 1 МВт. Нам декілька таких потрібно для того, щоб забезпечити інфраструктурні об’єкти - водоканал, головна каналізаційна станція. Нам головне їх зараз знайти - це може бути Німеччина, Туреччина, постачання займе декілька тижнів, але зима довга і нам потрібно це зробити. Тут вже питання не в коштах. Зупинка водоканалу на декілька днів - це будуть набагато більші збитки, ніж вартість одного генератора».
Нагадаємо, у відеозверненні 18 вересня о 10:57 мер Житомира Сергій Сухомлин повідомив житомирянам, що електротранспорт ходити не буде, подача води здійснюється лише на перші поверхи, а внаслідок обстрілу є двоє поранених.