Влада

Теплопостачання у Житомирі буде за графіком, для котелень закуплять потужні генератори, – міський голова Сергій Сухомлин

20 October 2022, 15:40

У Житомирі 20 жовтня стартує опалювальний сезон, однак тепло будуть подавати за графіком: з 23.00 до 7.00.

Про це на брифінгу 20 жовтня розповів міський голова Сергій Сухомлин.

«У лікарні ми вже більше тижня подаємо тепло і сьогодні починаємо подавати тепло до багатоповерхівок. Деякі міста відкладають, бо є намагання зекономити електроенергію. Але ми вважаємо, що все одно люди вмикають обігрівачі, і ми сильно не зекономимо. Найголовніше не робити пікових навантажень на енергосистему зранку, з 7.00 до 10.00 години, і приблизно з 18.00 до 22.00, 23-ї години. З огляду на це, ми запускаємо котельні і вмикаємо в місті опалення з 23.00 до 7.00. Потім буде відключення. Вдень будемо вмикати в залежності від енергосистеми і таким чином будемо підігрівати температуру в будинках, школах, садочках», – розповідає Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.


За таким графіком опалення по місту подаватиметься доти, доки не буде стабільності в енергосистемі. Що ж до платіжок, то все залежатиме від кількості спожитої будинком теплоенергії. Адже показники фіксуються через лічильники.

«Платіжки йдуть по лічильниках, тому залежить від того, скільки будинок тепла отримає, стільки і буде в платіжці. Ціни на тепло не піднімаються. Зростання тарифів є, але йде фактично у збиток теплокомуненерго, які відшкодовуються частково з держави, частково – з міського бюджету», – коментує мер міста.

Найближчого понеділка в міськраді планують скликати позачергову сесію, щоб виділити гроші на закупівлю надпотужних генераторів, які забезпечать безперебійну роботу життєво важливих комунальних підприємств міста.

«З резервного фонду будемо виділяти додаткові кошти на закупівлю генераторів великої потужності. Якщо не буде у місті світла, а така ситуація можлива на день, на два, особливо взимку, нам все одно потрібно подавати воду на місто. Якщо буде апокаліптичний сценарій, то ми розрахували систему міста так, що зможемо подавати воду при наявності цих генераторів великої потужності. Зможемо забезпечити роботу каналізаційних наших станцій і районних котелень. До деяких районних котелень ми іще підключили квартальні котельні. Якщо не буде світла, районні котельні будуть забезпечені генераторами, і це дасть можливість їм працювати. Там велике споживання електроенергії, для однієї районної котельні потрібен генератор в 500 КВт, а у нас таких десять. Квартальні котельні деякі ми також плануємо обладнати генераторами, а ті, що потрібні на районі, при необхідності будемо перепідключати. Ми повинні надати температуру теплоносіям у будинки, щоб не розморозити систему, надати воду. І позачергова сесія має фінансово, у тому числі, вирішити цю проблему», – зазначає Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, раніше мер Житомира Сергій Сухомлин анонсував, що опалювальний сезон у місті почнеться вночі 20 жовтня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: опалювальний сезон тепло опалення теплокомуненерго котельня генератор  
Матеріали по темі