За позовом Житомирської окружної прокуратури власника пам’ятки національного значення – приміщень келій єзуїтського монастиря – у судовому порядку зобов’язано укласти з органом охорони культурної спадщини охоронний договір задля проведення реставраційних, консерваційних та ремонтних робіт з метою збереження.
Про це 21 жовтня повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури.
«Йдеться про важливий об’єкт культурної спадщини, який побудований ще у 1760-х роках, одну з найстаріших архітектурних споруд міста Житомира, внесену (24.08.1963) до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Прокурори встановили, що тривалий час, з квітня 2004 року, нежитлове приміщення келій єзуїтського монастиря перебуває у колективній власності місцевої асоціації. Однак попри те, що історична будівля потерпає від руйнувань, існує загроза знищення, власник дотепер не уклав відповідний охоронний договір щодо її збереження», - зазначається у повідомленні.
Наголошується, що завдяки вжитим окружною прокуратурою заходам представницького характеру укладення договору дозволить здійснити обсяг ремонтних робіт, необхідних для збереження пам’ятки національного значення в історичній частині міста – на Замковій горі.
Зауважимо, що рішення Житомирського окружного адміністративного суду за цим позовом прокуратури було ще 19 вересня 2022 року, відповідачем була Житомирська асоціація «ФАБ-Замкова гора».
Скріншот з рішення суду
За даними аналітичної системи YouControl, Житомирська асоціація «ФАБ-Замкова гора» була заснована в квітні 1999 року і з січня 2016 року перебуває в стані припинення. Основний вид діяльності асоціації – видання газет, серед засновників: Обласне відділення поляків України (зараз не існує), газета «Житомир (припинена в серпні 2020 року), релігійна громада (парафія) Святої Софії Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-католицької церкви, приватна виробничо-торгівельна фірма «Юрса» (припинена в грудні 2008 року), мале спільне підприємство «Митець» (свідоцтво про державну реєстрацію недійсне), редакція газети «Замкова гора».
Нагадаємо, восени 2014 року в руїнах келії жили безхатьки, у 2017 році залишки колишнього єзуїтського монастиря в центрі Житомира продовжували перетворюватися на руїни, про аварійність будівлі на вул.Леха Качинського та можливий обвал стін попереджають розвішані на навколишніх деревах таблички (див. фоторепортаж).