Місто

Вартість грибів на житомирському ринку та поради лікаря, як діяти у разі отруєння

26 October 2022, 13:39

Цьогоріч погода у жовтні тішить грибників і ті не втрачають можливості, аби не тільки насолодитися тихим полюванням у лісі, а й підзаробити. Поблизу Житнього ринку в Житомирі бачимо повні кошики з грибами. За польські - продавці правлять від 50 грн до 130 грн. Білі гриби обійдуться від 80 грн, рижики - по 100 грн. Вартість, кажуть продавці, залежить від розміру та кількості грибів.

«Польський гриб відеречко 80 грн, 50 грн і 40 грн», - розповідає Настя.

«Потрібно було раніше приходити, були гарні, білі, вже продала. Польські 100 грн за відеречко. Біленькі були 350 грн відеречко п’ятилітрове. Сухенькі у мене у баночці є, одні шляпки біленькі - 250 грн. Все можна приготувати і без м’яса, гриби ароматні», - каже Любов.

Втім, любителям грибних страв варто пам’ятати і про безпеку, - наголошують лікарі. Аби уникнути отруєнь, найперше, що радить завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Василь Шутенко.

«Не ризикувати і не їсти грибів».

А якщо без жартів, то закликає людей ретельно перевіряти гриби. Якими б апетитними вони не були на вигляд, слід обирати і вживати лише ті, які є в переліку їстівних та в жодному разі не давати ласувати грибами дітям.

«Гриби для організму досить важкий продукт, він містить хінін. Якщо взяти діток до 12 років, у них недосконала травна система, я б взагалі не радив ризикувати і дітям давати такі продукти. Завжди бути впевненим і збирати гриби, які ти знаєш», - застерігає завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії міської лікарні №2 Василь Шутенко.

Наостанок лікар радить, як розпізнати отруєння, на які симптоми звернути увагу та що робити у такому випадку.

«Ознаки можуть проявитися у перші 30 - 60 хв, можуть на третій, шостий день. Все залежить від того, які гриби з’їли, які вони мають в собі токсини. Перш за все, це буде проявлятися біль у животі, тошнота, нудота, слинотеча. Коли запускаються більш негативні реакції організму, може уражатися печінка. Виснаження внаслідок діареї, зневоднення, відповідно пацієнти потрапляють вже до нас у важких станах. Завжди кажу, є багато інформації і є сімейний лікар, до якого треба звернутися, якщо більш загрозлива ситуація, неконтрольована, телефонувати на службу 103», - зауважує лікар Василь Шутенко.

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2021 року у Житомирській області зареєстрували перший сезонний випадок отруєння грибами: мати та син були без свідомості після страви з маремух.

В листопаді 2020 року, 16-річний підліток наївся мухоморів, а дворічна дівчинка отруїлася грибами.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: гриб ринок грибник Житній ринок отруєння Шутенко 
Матеріали по темі