Здоров'я

Керівники мають розробити модель розвитку та оптимізувати роботу медзакладів, наступного року фінансування буде меншим, - Ляшко

27 October 2022, 15:41

Під час робочого візиту до Сумської області міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко провів нараду з керівниками лікарень регіону щодо актуальних питань розвитку мережі закладів охорони здоров’я.

Про це 26 жовтня повідомила пресслужба МОЗ.

«Навіть в умовах війни держава продовжувала підтримувати кожен медичний заклад та створювала належні умови праці для наших медиків, які 24/7 мужньо тримають медичний фронт та працюють у надважких умовах. Кожна лікарня, яка потребувала додаткових коштів, у цьому році отримала їх. Лише від початку року було витрачено на дофінансування неспроможних лікарень 837 млн грн. За цей час лікарні мали не просто отримувати дофінансування від держави, вони повинні були зробити чіткі кроки до підвищення власної спроможності. На жаль, значна частина закладів не зробили майже нічого, аби виправити ситуацію», – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, механізм дофінансування в різних варіантах існує понад три роки. У наступному році більша частина державного бюджету буде спрямована на потреби оборони, тому бюджет Програми медичних гарантій буде меншим.

«Доступність, якість і безоплатність – це ключові аспекти, які ми хочемо досягти запускаючи наступний інфраструктурний етап реформи, який передбачає формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я госпітального округу. Більше держава не даватиме кошти «під обіцянки». Тому кожен госпітальний округ, кожна лікарня мають сформувати чіткий план розвитку, який для багатьох буде планом виходу із існуючої неперспективної ситуації», – додав Віктор Ляшко.

Також міністр наголосив, що Програма медичних гарантій за всіма розрахунками покриває потребу на ту кількість пацієнтів, які залишилися в країні. Тому кожен заклад, який отримує дофінансування, до 1 листопада поточному року має підготувати план виходу з ситуації, на реалізацію якого у нього буде два місяці. План має бути поданий до МОЗ, і надалі це питання перебуватиме під особистим контролем міністра.

«МОЗ, зі свого боку, готове вкладати у розвиток лікарень та допомагати із забезпеченням обладнанням, аби медзаклад міг розширити кількість послуг для пацієнтів та законтрактуватися на додаткові пакети з Нацслужбою здоров’я, які будуть затребуваними у найближчому майбутньому», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 1 липня 2022 року на пленарному засіданні Верховної ради 248 народних депутатів проголосували за подальший розвиток реформи охорони здоров'я, 24 жовтня в Житомирській області провели розширену нараду стосовно об’єднання медзакладів Бердичівського району для створення ефективних кластерів надання медичної допомоги.

Як повідомляв Житомир.info, за сім місяців 2022 року середня зарплата лікаря зросла на понад 30% – до 24 тис. 150 грн, у порівнянні з торішнім рівнем у 18 тис. 170 грн, середня зарплата медичної сестри підвищилася з 13 тис. 800 грн до 16 тис. 010 грн. На засіданні Житомирського міськвиконкому 30 вересня 2022 року керівники житомирських міських лікарень розповідали, що середня зарплата медсестер – близько 16 тис. грн, лікарі отримують у межах 25 тис. грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МОЗ лікарня Ляшко оптимізація  
Матеріали по темі