Творчість на користь перемоги. Житомирський вчитель Олег Земнухов відомий своїми ековиробами. З початку повномасштабного вторгнення майстер переформатував свою роботу, аби вона приносила користь військовим. Спочатку взявся розробляти технологію вирощування «живих кікімор». Згодом почав виготовляти маскувальні костюми.
«Готових кікімор десь 30 штук за літо відправлено було на передову. Використовують розвідники, снайпери, мінометники, кому необхідно себе приховати. Елементарні нашоломники на касу для піхоти у школі з дітьми робимо, бо там не потрібно спеціальне обладнання, то ми на сітку нав'язуємо вузликами конопляне волокно, додаємо трохи лоскотів із тканини і виходить цікаве, маскувальне », - розповідає екодизайнер Олег Земнухов.
Тепер дизайнер виготовляє не лише чоботи або кросівки, а й екоберці. Таке взуття має безліч переваг, крім зручності, переконаний майстер. Наголошує, що конопляна тканина має лікувальні властивості.
«Це було відомо з давніх-давен, коли козаки були поранені вони перемотували рану конопляною сорочкою або полотном. Рана загоювалася швидше, в порівнянні з бавовняним полотном у чотири рази швидше», - переконує Олег Земнухов.
За словами майстра, військові оцінили та дякують за екоберці. Виготовлення такого взуття потребує багато часу та матеріалів. Пошити вдалося близько тридцяти пар. Трохи менше зусиль потребує виготовлення устілок, тому скільки вдалося зробити майстер вже й не пригадає. Такий елемент, якому спочатку навіть не приділяють уваги, є важливим, переконаний екодизайнер.
«Устілки ми робимо тришарові, всередині такий товстий шар конопляної тканини. Вона навіть масажного ефекту, бо грубе переплетення, що активізує кровообіг, поглинає піт і нейтралізує неприємний запах. Кажуть: ці устілки нас рятують. У таких екстремальних умовах доводиться бувати у взутті кілька днів, не перевзуваючись, а саме конопляне (ред. взуття) воно дихає. Нога не перегрівається, багато плюсів, це є таким рятівним для ніг наших захисників», - пояснює Олег Земнухов.
В майстерні увагу привертають яскраві черевички. Пан Олег з радістю показує виріб, над яким працює і розповідає, хто ж замовив таку модель.
«Замовили зі Сходу. Я собі так думаю, що це для військових, які одружуються, бо у мене вже були випадки, що саме військові замовляють собі на весілля такі етночеревички», - посміхаючись ділиться майстер.
Сьогодні, як ніколи важливо створювати, носити та популяризувати українські вироби, - переконаний Олег Земнухов.
«Це такий внесок в перемогу, в культурну. Тому що, коли людина одягає це взуття, відчуває себе сильнішим, це вже діє такий егрегор всього українського, українського духу», - каже екодизайнер.
Як повідомляв Житомир.info, вчитель із Житомира розробляє технологію вирощування «живих кікімор».