Події

За тиждень жителі Житомирського району віддали шахраям близько пів мільйона гривень: рятували рідних, купували товари через інтернет

8 November 2022, 16:47

Упродовж минулого тижня жителі Житомирського району віддали шахраям близько півмільйона гривень: хтось «рятував рідних», дехто втратив гроші під час купівлі-продажу товарів через інтернет, інші оформлювали держдопомогу. За цей період в районі зареєстровано 16 кримінальних проваджень за фактами шахрайства.

Про це 8 листопада повідомила пресслужба Житомирського районного управління поліції.

Лише за минулу добу до поліції звернулися ще сім потерпілих, які спільно втратили понад 130 тисяч гривень.

«Найбільші суми громадяни втрачали після уявного порятунку близьких від неприємностей та переходу за сумнівними посиланнями, отриманими від незнайомців під час продажу чи купівлі речей у інтернет-мережі», – йдеться у повідомленні.

Так, днями за «термінове оперативне втручання» рідним, які потрапили у ДТП, жителька Брусилівської громади віддала шахраям 7 тисяч гривень та 2 тисячі доларів США. Неочікуваний телефонний дзвінок із шокуючим повідомленням про тяжкі травми родичів так спантеличив 73-річну пенсіонерку, що вона, не замислюючись, віддала «медичному представнику», який прийшов до неї додому, всі свої збереження.

Також у поліції розповіли про деякі випадки шахрайства під час купівлі-продажу товарів через інтернет.

39-річна житомирянка розмістила оголошення про продаж газового котла на одному з торговельних інтернет-майданчиків. За кілька днів з нею сконтактував покупець та домовився про купівлю. Нібито для оформлення безпечної доставки він надав жінці посилання на сайт, схожий за дизайном та адресою на оригінальний. Там вона ввела конфіденційні дані доступу до карткових рахунків, з яких одразу ж були зняті всі кошти. Таким чином шахраї позбавили власницю понад 150 тисяч гривень.

А 35-річна містянка, бажаючи отримати соціальну допомогу, перейшла за посиланням, надісланим невідомим абонентом у одному з месенджерів. Після введення конфіденційних даних картки у форму, яка була за посиланням, жінка не лише не отримала обіцяну суму коштів, а й втратила понад 40 тисяч гривень своїх заощаджень.

Також понад 25 тисяч гривень втратили містяни, купуючи товар з передплатою у сумнівних продавців. Так 34-річний житомирянин «придбав» новенький телефон за 7,5 тисячі гривень. Однак після повної передплати на карту продавця товару покупець так і не побачив.

Нагадаємо, за добу 31 жовтня 2022 року троє жителів Житомирської області звернулись до поліції із заявами про ошуканства під час спроби оформлення грошових виплат за державними програмами.

Як повідомляв Житомир.info, з літа 2022 року пресслужба ГУНП у Житомирській області почала повідомляти про систематичні випадки шахрайства: на гачок аферистів потрапляли жителі області, бажаючи оформити соціальну допомогу від держави. У результаті необачного розголошення конфіденційної інформації заявники втрачали власні гроші. Зокрема, 21 вересня у поліції розповідали про кілька нових звернень жителів області про шахрайства, що пов’язані з їх намаганням отримати соціальні виплати. За добу люди втратили понад 28 тис. грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: шахрай шахрайка шахрайство ГУНП поліція ошуканство  
Матеріали по темі