Чому погруддя Пушкіну демонтували у вранішній темряві, скільки на це витратили грошей та чи підготували звернення до російських пропагандистів щодо обміну наших військових на пам’ятник. Відповіді на ці питання міський голова Житомира озвучив на брифінгу 11 листопада.
«Зранку краще працювати комунальникам, нікому не заважають і швидко зробили свою роботу. Я слухав Арестовича і інших, і думав, що може раніше закінчитися раніше ця війна. Ця війна буде довгою і російська імперія велика, поки ми не заберемо всю свою землю, ця війна не закінчиться. Тому, потрібно прийняти рішення, вже воно перезріло, тому його потрібно було прийняти. Деяким співробітникам міської ради були погрози і достатньо серйозні. Ні однієї копійки коштів не було ніяких списано. Думаю, що краще потрібно займатися дітьми, вихованням своїх дітей. Ці диванні експерти, які думають, що всі щось хочуть тут «замутити», зробити… Ми зробили те, що потрібно було зробити. Ми вже про це говорили. Ці пам’ятники у свій час російська імперія ставила, щоб фактично зробити мітки по території. Прийшов час, у нас є своя країна, своя земля, свої герої і свої митці», - коментує Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Що буде замість Пушкіна у середмісті, поки говорити зарано. Втім, усі ідеї пропрацьовуватимуть з фахівцями та радитимуться з містянами.
«Громада буде визначати, хто має стояти на цьому місці. Є багато пропозицій - Леся Українка, Ріхтер, Гетьман Виговський. Тому тут потрібно буде радитися і виставляти на голосування», - каже мер міста.
Наостанок мер Житомира розповів, що написав у зверненні до російських пропагандистів.
«Сьогодні зранку я записав звернення до російських пропагандистів. У мене немає контакту з переговорною групою, яка займається обміном військовополонених. У своєму зверненні я просто зазначив, що вони згадували Житомир багато разів і ТЕЦ, яку ми будували, сміттєпереробний завод. Сказав, що ТЕЦ працює, тепло в квартири житомирян подаємо, сміттєпереробний завод вже працює і робить менше навантаження на нашу екологію. У них велика країна, є де смітити, а ми по-іншому ставимось до своєї землі. Я зробив пропозицію: поки у них є іще час і поки є територія, де можуть поставити цей пам’ятник, прохання розглянути пропозицію і зробити обмін на наших героїв».
Нагадаємо, з центра Житомира 11 листопада прибрали пам’ятник російського поета Олександра Пушкіна, який був створений наприкінці 19 століття. Як у Житомирі демонтували бронзове погруддя російського поета Пушкіна дивіться тут.
Як повідомляв Житомир.info, надвечір 9 листопада 2022 року мер Житомира через соцмережу звернувся до містян із закликом обговорити долю пам’ятника Пушкіну, що стоїть у середмісті. Зокрема, обміняти його на українських військовополонених чи віддати до музею. За менш як добу, по обіді 10 листопада, допис зібрав понад 4 тисячі коментарів.
10 листопада Сергій Сухомлин почув житомирян і сказав, що хоче звернутись до російських пропагандистів, щоб обміняти пам’ятник Пушкіну на наших полонених.
А в квітні 2022 року Сергій Сухомлин заявляв, що тільки через міський референдум треба вирішувати демонтувати чи залишити пам’ятник Пушкіну в Житомирі.