У Корольовському суді Житомира 11 листопада продовжили допит одного з обвинувачених у вбивстві та пораненні дітей у Радомишлі. А саме, Віктора Ільченка, який на момент трагедії, 7 березня, був керівником Радомишльської варти. Слово взяв прокурор, розпочавши з низки уточнюючих запитань. Зокрема, як підсудний діяв, приїхавши на затримання імовірного ДРГ, як вів переслідування та коли став стріляти.
«Чи стріляли ви особисто по втікаючим?», - запитує прокурор Олександр Ваховський.
«По втікаючим особисто я не стріляв», - відповідає обвинувачений Віктор Ільченко.
«Чи вели ви вогонь по кущах, траві, за якими ховались і перебували від вас втікаючі особи?», - продовжує допит прокурор.
«По кущах вогонь не вів. Вогонь вів трішки вище за дахи будівель, які були за цими кущами», - каже Віктор Ільченко.
«Уточнююче запитання: на досудовому розслідуванні вас допитували. На одному із допитів ви зазначили, що вели вогонь по втікаючим. На другому допиті ви зазначили, що вели вогонь по кущах. На третьому допиті, що вели вогонь в повітря. Чи можете ви повідомити, що слугувало зміні таких показів на досудовому розслідуванні?», - підсумовує прокурор Олександр Ваховський.
«Я не пам’ятаю, щоб я казав, що вів вогонь по втікаючим. Якби я вів вогонь по мішенях, то мішені були б вражені», - коментує обвинувачений Віктор Ільченко.
Не минулося й без питань стосовно походження зброї, яку виявили в машині підозрюваного Віктора Ільченка.
«Я РПГ не придбав, вони були надані ЗСУ. Я приїхав до штабу, побачив, що стоїть ящик з гранатами Ф-1. Звідки вони саме, я не перепитував. У нас майже постійно у штабі знаходився один із представників поліції. Гранати були зі мною постійно, РПГ, я їх мав віддати на Білківський блокпост», - пояснює обвинувачений.
Під час допиту стало відомо, що на початку 90-х Віктор Ільченко проходив службу в Залізничних військах України. Слідом, прокурор запитує підсудного і про практичні бойові навички ведення бою. На що останній відповідає: навички має, проте говорити, яким чином він їх набув не бажає. Також, Ільченко виявився затятим мисливцем, має шість видів зареєстрованої зброї та щомісяця ходив до тиру вдосконалювати навички зі стрільби.
«Постійно, мінімум раз, два рази на місяць я виїжджаю на стрільби, до тиру», - розповідає Віктор Ільченко.
Окрім того, прокурор попросив Ільченка пояснити, чому той не піддав сумніву інформацію про виявлення ДРГ на території одного із місцевих обійсть. Зважаючи на те, що поруч немає жодних військових об’єктів.
«За кілька днів до цієї пригоди поблизу Радомишля було висаджено ворожий десант, два чи три гелікоптери. Ця інформація була відома мені, як керівнику штабу. Ця інформація була відома і військовим підрозділам, які там були, начальнику районного управління МВС. Постійно здійснювались напади на військову частину, були постійні сутички. Тому про те, що в цих краях є ворожі ДРГ, іще не спіймані, я знав дуже добре. І так, як на той час мною було розквартировані декілька підрозділів ЗСУ - це досить було схоже на те, що ДРГ хоче відпрацювати наш склад з БК «Смерчі», - свідчить підозрюваний Ільченко.
Згодом, до допиту взявся адвокат родини загиблого 12-річного Даніїла Бельченка - Володимир Красовський. Правозахисник розпитував підозрюваного Ільченка, як той взагалі опинився у Радомишлі, чому звітував про своє місцезнаходження до ГУР, Міністерства оборони, СБУ та інших військових підрозділів. Мовляв, звідки, у звичайного громадянина контакти керівництва цих структур. На що Віктор Ільченко відповідає:
«Я з сім’єю приїхав до міста Радомишля і повідомив туди, куди потрібно, що я знаходжусь в Радомишлі…Тому, що з 2014 року я борюсь з цією фашистсько-рашистською навалою і я з ними співпрацюю з 2014 року. Скажімо так, у мене були телефони СБУ, спецпідрозділу «Альфа», ГУРу. Я знав до кого звертатись і як звертатись».
«Що ви можете про те, що у справі міститься довідка з відділу кадрів УСБУ, що ви були прикомандировані та направлені в місто Радомишль для проходження якоїсь служби», - доповнює адвокат потерпілих Володимир Красовський.
«А я пораджу вам до них звернутись і задати це питання їм, я відповідати на нього не буду», - зазначає Віктор Ільченко.
Обвинувачений Віктор Ільченко свідчив майже годину і головуючий суддя оголосив перерву. За пів години усі учасники судового процесу повернулися до справи. Однак, невдовзі підсудний Ільченко повідомив, що йому стало зле.
В результаті, суд оголосив перерву і продовжить розгляд кримінального провадження 23 листопада.
Нагадаємо, 25 жовтня адвокатка підозрюваного Олександра Юрка заявила про тиск на її підзахисного.
На засіданні 29 вересня Корольовський райсуд Житомира лишив під вартою обвинувачених у розстрілі дітей в Радомишлі, але в різних установах: Ільченко – в СІЗО, а Юрко – на гауптвахті.
Засідання 7 жовтня почалося з клопотання сторони захисту щодо заборони висвітлювати справу журналісту місцевого видання. Також на засіданні суд визначив порядок слухання справи.
Як повідомляв Житомир.info, за інформацією поліції області, 7 березня 2022 року у м. Радомишлі у результаті вогнепального поранення загинув 12-річний хлопчик та був поранений його 10-річний товариш, за цим фактом поліцейські відразу розпочали кримінальне провадження. 5 травня під час судового засідання щодо продовження міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обвинувачений Віктор Ільченко пояснював, що отримав інформацію про людей у військовому одязі зі зброєю, на той час було багато повідомлень про ворожі ДРГ: «Постаті у військовому одязі, і в руках у них зброя, про те, що то діти, ми дізналися тільки тоді, коли дійшли до місця, до них».
4 серпня 2022 року підозрюваним у вбивстві та пораненні дітей у Радомишлі суд продовжив тримання під вартою, а підсудні попросили пробачення у батьків.
вбивство Радомишль