Жителі Куп'янська, що на Харківщині, отримали допомогу від житомирян. Теплі речі, велосипеди та музичні інструменти. Люди зі сльозами на очах дякують за небайдужість.
«Свято таке зробити після всього цього. Серце розривається. Жили всі під страхом, зараз кожна рідна людина, особливо військові. По телебаченню кажуть, що Харківська область на 1,6% залишилася (ред. окупованою), сподіваємося на все найкраще. Військові молодці», - каже місцева жителька Любов.
Місто перебувало в окупації з 27 лютого, на початку вересня Збройні сили України зайшли до Куп’янська та підняли синьо-жовтий стяг. Місто досі оговтується після окупації.
«Якщо чесно, навіть не можу вимовити слово – окупація. Це біль, відкрита рана. Мені було дуже важко тут жити, але вижила і дочекалася наших. Чесно розкажу, що у мене великий сад персиків і, коли біля мого двору стали військові, дівчина військова і ще інші, я побігла додому, щоб пригостити персиками. Даю, а він (ред. військовий) каже, що немає куди брати, кажу: у кишені клади, беріть, я вас 7 місяців чекала. Не вистачить слів, аби розказати, що це таке. Коли зайшли кацапи, повітря змінилося, а коли наші зайшли - ніби плечі розвернулися. Нам не жити без України», - ділиться місцева жителька Ганна.
«Тут не було нічого, ні мобільного зв'язку, ні води, ні світла, ні газопостачання. Не було людей на вулиці, була пітьма, люди боялися, постійні обстріли. Після звільнення Куп’янська, російські окупанти, відходячи, почали цілеспрямовано знищувати місто», - говорить начальник Куп'янської міської військової адміністрації Андрій Беседін.
Розповідають, чого ще потребують мешканці Куп’янська.
«Будівельні матеріали, харчові продукти, засоби гігієни, медичні препарати. Буржуйки, ліжка, матраци, постільна білизна для тимчасових пунктів. Є потреба в комунальній техніці, бо після деокупації не залишилося нічого», - каже начальник Куп'янської міської військової адміністрації Андрій Беседін.
Нагадаємо, 22 жовтня Коля Сєрга дав концерт у Житомирі та закликав долучитися до збору допомоги місту-другу Куп’янську.
Майже три тижні у Житомирському кінотеатрі імені Івана Франка збирали допомогу для жителів міста-друга Куп’янська, що на Харківщині. 10 листопада збір допомоги закінчився. Що зібрали житомиряни дивіться у фоторепортажі.
Як повідомляв Житомир.info, на початку жовтня два деокупованих міста Харківської області Куп‘янськ та Шевченкове отримали від Житомира медикаменти, продукти, дитяче харчування, засоби гігієни, термобілизну та генератори. 25 жовтня житомирян закликали допомогти зібрати речі для мешканців деокупованого міста.