Міністерство у справах ветеранів України оголосило додатковий відбір на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
Про це 8 січня під час брифінгу розповів начальник відділу з питань ветеранської політики Житомирської ОВА Денис Соколовський.
«Хто такий фахівець — це перша особа, яка зустрічає ветерана чи ветеранку після повернення в громаду, а також допомагає їхнім родинам та сім’ям полеглих героїв. Він забезпечує інформаційний супровід та підтримку, консультує щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, проходження реабілітації, працевлаштування, започаткування власної справи, надає юридичну допомогу. На сьогодні в 15 громадах області розпочали роботу 20 фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Ще додатково 40 посад фахівців уже введено до штатних розписів комунальних установ територіальних громад», - йдеться в повідомленні.
Тому якщо ви:
- Громадянин України;
- маєте рівень освіти не нижче бакалавра в галузях знань: «Освіта»,«Культура, мистецтво та гуманітарні науки»,«Соціальні науки, журналістика та інформація», «Бізнес, адміністрування та право», «Інформаційні технології», «Інженерія, виробництво та будівництво»,«Охорона здоров’я та соціальне забезпечення»,«Транспорт та послуги»,«Безпека та оборона»
- маєте реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) (за наявності).
«Ви можете подати заяву і бути в нашій команді. Подача заяви забере вашого особистого часу до 30 хвилин», - розповів Соколовський.
Терміни подання заяви поетапні. Перший етап до 31 січня 2025 року:
ІІ етап – до 15 лютого 2025 року;
ІІІ етап – до 28 лютого 2025 року;
IV етап – до 15 березня 2025 року;
V етап – до 31 березня 2025 року.
Подати заяву можна не виходячи із дома, винятково в електронній формі через вебплатформу е-Ветеран
Щоб подати заяву:
- Авторизуйтеся у кабінеті на eveteran.gov.ua за допомогою електронного підпису.
- Покроково заповніть онлайн-форму заяви та пройдіть онлайн тестування.
- Переконайтесь, що відомості в заяві є коректними і достовірними.
- Підпишіть заяву за допомогою електронного підпису.
Відповідальність за достовірність відомостей у заяві, несе заявник. Заяву буде надіслано до Мінветеранів, де буде перевірено наявність статусу для отримання переваги під час відбору.
«Звертаю увагу, що подати можна не більше однієї заяви від однієї особи. Відправлену заяву відредагувати не можна», - наголосив Соколовський.
Наступні кроки – на вас очікує відбір:
- Проведення тестування (психологічне та на знання законодавства)
- Проведення співбесіди
- Працевлаштування в комунальній установі/закладі, комунальному некомерційному підприємстві (за умови успішного проходження відбору).
- Навчання / підвищення кваліфікації відповідно до професійного стандарту.
Ким опікуватиметься фахівець із супроводу?
- ветерани війни;
- демобілізовані особи;
- члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;
- члени сім’ї загиблого (померлого) Захисника і загиблої (померлої) Захисниці України;
- постраждалі учасники Революції Гідності, члени їхньої сім’ї;
- особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
Посадові обов’язки фахівця із супроводу.
Що саме повинен виконувати фахівець?
Це:
- надання супроводу за напрямами можливої допомоги та послуг, які належать ветеранам відповідно до чинного законодавства;
- інформуватиме ветеранів війни, демобілізованих осіб, членам їхніх сімей щодо отримання статусів, послуг та соціальних гарантій, отримання житла, реабілітації, працевлаштування, юридичної підтримки тощо;
- контролюватиме потреби ветеранів та збиратиме аналітику;
- звітуватиме про результати наданих послуг;
- надаватиме кризову психологічну допомогу;
- буде поряд, коли це потрібно.
По суті, фахівець є інформаційним радником для ветеранів, членів їхніх родин та сімей загиблих Захисників і Захисниць. Він допомагає, заповнює документи, координує ветерана, спрямовує, представляє інтереси, роз’яснює права.
Де буде працевлаштований фахівець із супроводу?
Фахівець із супроводу буде штатним працівником комунальної установи або закладу, що належить до сфери управління сільських, селищних, міських рад. Він підпорядковуватиметься керівнику такої установи або закладу, де він працевлаштований.
Графік роботи становитиме 5/2.
Яка буде заробітна плата у фахівців із супроводу?
Заробітна плата нараховується відповідно до єдиної тарифної сітки посадових окладів. Фахівець із супроводу ветеранів може мати 11-14 розряди (Фахівець із супроводу - 11 розряд, фахівець із супроводу ІІ категорії - 12 розряд, фахівець із супроводу І категорії - 13 розряд, провідний фахівець - 14 розряд).
Крім основної зарплати, фахівці отримуватимуть надбавки за особливий характер роботи у розмірі 50% посадового окладу. Розмір надбавки залежатиме від навантаження, якості наданих послуг та відсутності скарг і встановлюватиметься керівником установи.
Нагадаємо, у серпні 2023 року у Держуніверситеті «Житомирська політехніка» за сприяння Мінветеранів відкрили Центр ветеранського розвитку. Тут навчають нової професії – помічник ветерана.
Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі на базі «Прозорого офісу» 30 листопада 2022 року відкрили «Офіс підтримки» для захисників і захисниць України та їхніх сімей.