Житомирщину відвідала заступник Міністра закордонних справ Естонської Республіки Маріін Ратнік.
Про це 25 листопада повідомив народний депутат Арсеній Пушкаренко.
«Вона побувала в Малині – місті, що піддавалося жорстоким обстрілам ворога. Ознайомилась із реконструкцією малинського мосту, зруйнованого російською ракетою. Нагадаю, що цей об’єкт спільно відновлюють Україна й Естонія», – йдеться у дописі нардепа.
Також Маріін Ратнік ознайомилась із проєктом реконструкції Малинської музичної школи, будівля якої теж зазнала серйозних пошкоджень внаслідок ракетних ударів. Естонія розглядає можливість реконструкції цього об‘єкту.
«Спільно відвідали Народицьку громаду, де Маріін Ратнік оглянула зруйнований ворогом міст, вшанувала пам’ять воїнів Другого зимового походу проти більшовиків у селі Базар і відвідала церкву в відселеному внаслідок Чорнобильської катастрофи селі Кліщі», – пише Арсеній Пушкаренко.
На Овруччині заступник Міністра побувала на місці, де Естонія збудує новий дитячий садок – перший об’єкт відбудови України за іноземні кошти. Всі тендерні процедури вже завершені в Естонії. До кінця року розпочнеться будівництво нового дитячого садочка.
Крім того, провели нараду з представниками Житомирської ОВА, Коростенської РДА та головами північних громад Житомирської області.
«Обговорили питання відбудови регіону та допомогу Естонії Житомирській області. Зокрема, пані Маріін Ратнік поінформувала, що найближчими тижнями до України прибуде чергова партія з 27 автобусів. Із них Житомирщина отримає 12, зокрема, Чоповицька громада, Білокоровицька громада, Словечанська ТГ, представники яких також узяли участь у нараді. Нагадаю, що вже 10 естонських автобусів передані Овруцькій міській раді, Олевській міській раді, Малинській міській раді, Брусилівській селищній раді, Лугинській селищній раді, Хорошівській об'єднаній територіальній громаді, Державному університету "Житомирська політехніка" та інші», – повідомляє нардеп.
Він додає, що разом із колегою Тетяною Грищенко вручили подяки та годинники представникам соціальної сфери з нагоди їхнього професійного свята.
«Нині вони тримають свій фронт: із перших днів широкомасштабного вторгнення цілодобово працюють, аби приймати та розселяти наших громадян-переселенців, опікуються тими, хто цього потребує», – зауважує Пушкаренко.
Який вигляд мають пошкоджені російськими авіаударами церква, міст і школа у Малині, дивіться у фоторепортажі за 24 листопада 2022 року