Політика

Житомирській облраді пропонують розглянути питання заборони діяльності релігійних організацій УПЦ МП

30 November 2022, 13:57

Житомирській обласній раді пропонують на сесії розглянути питання заборони діяльності релігійних організацій Української православної церкви (московського патріархату).

Відповідне звернення і проєкт рішення сесії підготував депутат обласної ради Сергій Крамаренко (фракція Радикальної партії Олега Ляшка).

«Прошу винести на розгляд чергової сесії Житомирської обласної ради проєкт рішення «Щодо заборони діяльності релігійних організацій (об’єднань) Української православної церкви (московського патріархату)». Проєкт рішення із додатками додається», - йдеться у листі на заступнику голови облради Володимиру Ширмі, який депутат направив 30 листопада 2022 року.

У проєкті звернення депутатів до президента, Верховної ради та Кабінету міністрів пропонується заборонити діяльність УПЦ МП на території України.Крім схвалення тексту звернення проєктом рішення сесії також пропонується:

рекомендувати органам місцевого самоврядування Житомирської області сприяти зміні підпорядкування громад УПЦ МП в організаційних питаннях;

звернутися до правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування щодо забезпечення збереження майна та культурних цінностей релігійних організацій УПЦ МП, що прийняли рішення про перехід до інших конфесій.

«Якщо це рішення не буде прийняте зараз, то воно вже ніколи не буде прийняте. І я на 99% впевнений, що зараз почнеться така робота, щоб це рішення «забалакати», вихолостити, але не приймати в такому вигляді», - сказав Сергій Крамаренко в коментарі Житомир.info.

Як повідомляв Житомир.info, 25 травня 2017 року депутати Житомирської облради з другої спроби надали дозвіл на розробку проєкту землеустрою монастирю УПЦ МП, загальна площа ділянки – 23,9 га, в тому числі – 15,8 га землі Барвінківського лісництва комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» Житомирської обласної ради. 27 липня цього ж року депутати на сесії збиралися скасувати своє рішення про виділення землі монастирю в Чоповичах, цього ж вимагали й протестувальники, які прийшли під будівлю облради з плакатами та опудалом підвішеного «депутата-зрадника». Втім, для ухвалення рішення на сесії не вистачило голосів: «за» проголосував лише 21 з 62 присутніх депутатів. На брифінгу після сесії 27 липня керівники облради визнали, що монастир УПЦ МП порушив процедуру виділення земельних ділянок, бо спочатку забудував землю, а потім звернувся за отриманням дозволу.

26 січня 2021 року Кабінет міністрів Дениса Шмигаля погодив зміну цільового призначення земельної ділянки площею 15,8 га в Малинському районі для передачі її жіночому монастирю УПЦ МП.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада УПЦ МП звернення Крамаренко церква МП  
Матеріали по темі