Події

Вирок майже через 6 років: у Житомирській області суд ув’язнив експосадовця РДА, який отримав 1000 доларів хабаря

1 December 2022, 16:40

У Житомирській області на 6 років ув’язнили експосадовця райдержадміністрації за хабар: за 1000 доларів США «посприяв» зміні цільового призначення сільгоспугідь.

Про це 1 грудня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«За публічного обвинувачення прокурорами Житомирської обласної прокуратури посадовця, який займав відповідальне становище, визнано винним в одержанні для себе неправомірної вигоди за вчинення в інтересах приватного товариства дій, з використанням службового становища (ч. 3 ст. 368 КК України)», – йдеться у повідомленні.

Його засудили до 6 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади в правоохоронних органах, органах державної влади та місцевого самоврядування, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків на строк 3 роки, з конфіскацією належного йому майна.

Прокурори у суді довели, що заступник голови райдержадміністрації (на той час), одержав неправомірну вигоду за «сприяння» у зміні цільового призначення 0,3 га земель сільськогосподарського призначення на землі комерційного призначення.

Так, чиновник у розмові з представником приватного товариства, який звернувся з пакетом документів про зміну категорії землі, пообіцяв вирішити усі проблеми щодо винесення головою райдержадміністрації відповідного розпорядження, але за конкретну суму – 1000 доларів США. Хоча насправді не мав повноважень щодо вирішення таких питань. Неправомірну вигоду одержав через свого посередника.

Свою вину у суді не визнав.

Однак, дослідивши викладені прокурором докази та матеріали провадження, суд визнав винуватість посадовця доведеною повністю та призначив реальне покарання.

Наразі вирок не набрав чинності.

Як повідомляв Житомир.info, 14 січня 2016 року заступник голови Коростишівської райдержадміністрації був затриманий під час одержання ним 1 тисячі доларів хабаря за вирішення земельних питань. За таку суму 36-річний посадовець пообіцяв представнику місцевого ТОВ посприяти у позитивному вирішенні питання щодо зміни цільового призначення земельної ділянки із сільськогосподарського використання на комерційне. Передача неправомірної грошової вигоди відбулася в автомобілі в Житомирі. Виявилося, що – заступник голови Коростишівської РДА.

16 січня 2016 року Корольовський районний суд м. Житомира підозрюваному посадовцю був обраний запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із застосуванням електронного засобу контролю.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: хабар РДА Коростишівська РДА вирок посадовець прокуратура  
Матеріали по темі