Події

​У монастирі та двох скитах московського патріархату в Житомирській області СБУ виявила «гостей», які вели комунікацію з ворогом

2 December 2022, 18:46

Служба безпеки завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах УПЦ (МП), які розташовані у Житомирській, Закарпатській та Рівненській областях. У монастирі та двох скитах, які перевіряли в Житомирській області, виявили осіб, які контактували з громадянами рф.

Про це ввечері, 2 грудня, повідомила прес-група УСБУ України у Житомирській області.

«На території єпархій виявлено склади з прокремлівською літературою, нацистську символіку, «вчення про сатанізм» і тексти молитов за московського патріарха кирила. Під час безпекових заходів у Свято-Анастасіївському ставропігійному жіночому монастирі та двох Скитах на Житомирщині виявлено осіб, які перебувають на зв’язку з громадянами рф. Наразі ці контакти вивчаються співробітниками СБУ. «Гості» перебували на території готельних комплексів при церквах і використовували анонімні месенджери для комунікації з ворогом», - йдеть у повідомленні.

УСБУ зазначає, що у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі у Хустському районі Закарпаття знайдено символіку забороненої партії «ОПЗЖ» та брошури, в яких вихваляли російських загарбників у війні проти України.

«Також там зберігалися пропагандистські книги російських авторів, які виправдовують агресію проти України та закликають приєднуватись до лав окупантів. А на території Рівненсько-Острозької єпархії співробітники Служби безпеки виявили приховану білоруську готівку та брошури із закликами до укладання миру з «братнім російським народом», прославляння «русской земли» та «русских солдат». Вони написані білоруськими та російськими авторами», - повідомляє прес-група УСБУ.

Наразі всі вилучені матеріали направлено на експертизу для вжиття подальших процесуальних дій і притягнення винних до відповідальності.

Як повідомляв Житомир.info, 2 грудня співробітники Служби безпеки України проводили контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах УПЦ (МП) у Житомирській області. Зокрема: у Свято-Анастасіївському ставропігійному жіночому монастирі (м.Житомир), скиті Свято-Анастасіївського ставропігійного жіночого монастиря (Житомирський район), скиті Іверської ікони Божої Матері Чоповичського Афонського ікони Божої Матері жіночого ставропігійного монастиря (Житомирський район).

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: СБУ монастир скит перевірка церква московський патріархат  
Матеріали по темі