Культура

Експертка з Мінкульту зустрілася з викладачами і керівниками мистецьких шкіл Житомира

17 December 2022, 15:35

Міське управління культури 17 грудня зібрало понад півсотні представників художніх та музичних шкіл Житомира у Домі української культури, аби обговорити новий професійний стандарт викладача сучасної мистецької школи.

«Захід розрахований на керівників мистецької освіти, на викладачів. Тому що у нас змінилась програма мистецької освіти і для того, щоб їм було легше працювати, дізнатися як і що потрібно робити покроково ми запросили експертку з Міністерства культури», - розповідає начальниця управління культури Житомирської міської ради Ілона Колодій.

Тематичну зустріч очолила керівниця експертної групи з мистецької освіти Мінкульту України Тетяна Колос. Експертка розповідає: мистецькі школи в Україні стали з’являтися іще у 20 столітті. Однак навчалися у них лише ті, хто надалі цілеспрямовано хотів стати музикантом, чи то художником.

«Мистецькі школи почали створюватися дуже давно, мають давню історію і вони мали характер цілеспрямованого навчання дітей мистецтву. Передусім для того, щоб потім з них виростали аматори мистецтва або професійні музиканти. Тобто, це була початкова ланка мистецької професійної освіти», - розповідає керівниця експертної групи з мистецької освіти Міністерства культури та інформаційної політики України Тетяна Колос.

Нині ж акценти змінилися і кожен охочий може здобути цю освіту не лише задля професії, а й задля хобі.

«Школа відкрита абсолютно до всіх жителів громади, щоб вони у разі такої потреби могли отримати цю освіту або якийсь її елемент. Наприклад, навчатися грі на інструменті, співати, малювати. Це дуже важливо для саморозвитку. Тому що, загальновідомий факт, що мистецтво розвиває особистість і мистецтво відкриває креативність в людині», - підсумовує Тетяна Колос.

Нагадаємо, 15 грудня у Житомирі стартував «Чемпіонат зі швидкочитання», який проводить міське управління культури.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Мінкульт Колос мистецька школа Колодій управління культури викладач 
Матеріали по темі