Інститут раку надаватиме українцям безоплатні послуги за Програмою медичних гарантій.
Про це 19 грудня повідомила пресслужба Житомирської обласної ради з посиланням на інформацію «Урядового порталу».
«Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, що дає можливість Національному інституту раку (НІР) укладати договори з Національною службою здоров’я (НСЗУ) за Програмою медичних гарантій і надавати українцям безоплатні медичні послуги, за які сплачує держава», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що наразі НІР перебуває в стадії реорганізації і змінює організаційно-правову форму з державної установи на державне некомерційне підприємство. Здійснення всіх юридичних та адміністративних процедур потребує часу, що унеможливлювало укладення договорів із НСЗУ з початку нового 2023 року. Тож для забезпечення пацієнтів уже з 1 січня 2023 р. якісними та доступними послугами, Кабмін вніс зміни до постанови КМУ № 391 від 28 березня 2018 р. і дозволив Національному інституту раку укладати договори з НСЗУ ще до закінчення реорганізації.
«Підтримавши пропозицію Міністерства охорони здоров’я і надавши НІР можливість уже з нового року укладати контракт із НСЗУ, уряд відкрив нові перспективи розвитку для медичного закладу. У результаті реформування, запровадження законодавчих змін, які враховують вимоги часу, заклад отримає більшу фінансову спроможність, а громадяни — можливість користуватися безоплатними послугами, надання яких гарантує держава, навіть під час повномасштабної війни», — підкреслив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Законтрактованим НСЗУ медичним закладам держава гарантує повну оплату наданих послуг згідно зі встановленими тарифами, натомість пацієнти мають право безоплатно отримати необхідні медичні послуг та лікарські засоби, передбачені Програмою медичних гарантій.
Нагадаємо, 18 червня 2022 року пресслужба МОЗ інформувала, що заклади охорони здоров’я почали отримувати онкопрепарати, які надійшли в рамках гуманітарної допомоги зі США. Міністерство охорони здоров’я України розподілило та розвезло на склади 16,5 тонни лікарських засобів, які використовуються під час лікування пацієнтів з онкологією. Станом на вказану дату Житомирська область вже отримала доставлення.
28 липня 2022 року на сайті Міністерства охорони здоров’я розповіли про безоплатний пакет медпослуг для дітей і дорослих з онкологією та пояснили, як його отримати.
21 жовтня 2022 року пресцентр МОЗ інформував, що громадська організація «Афіна. Жінки проти раку» запустила гарячу лінію інформаційної підтримки для пацієнтів з онкологічними захворюваннями — «Пацієнт має право!».
Як повідомляв Житомир.info, на початку березня 2022 року Міністерство охорони здоров’я пояснювало, як онкопацієнти можуть отримати медичну допомогу під час війни.