Місто

Кожен крок у полі зору: у житомирському райуправлінні поліції запрацювала система фіксації дій «Custody Records»

27 December 2022, 16:14

У Житомирському районному управлінні поліції запровадити проєкт «Custody Records» – це система, яка фіксує що відбувається з затриманими особами. При ефективному впровадженні вона має захистити затриманих від неправомірних дій поліцейських, а також убезпечити самих правоохоронців від безпідставних звинувачень.

«Сенс даної системи полягає у тому, що особа, яка буде затримана і доставлена до органу поліції, буде під пильним оком відеокамер, під пильним оком працівників, які забезпечують дотримання прав людини», – говорить начальник ГУНП у Житомирській області Олег Трачук.


Поліцейські розповідають, як це працює. Правоохоронці фіксують на відео всі свої дії, починаючи з затримання. Вносять первинні дані в електрону систему. Далі інспектор з дотримання прав людини проводить інтерв'ю з особою та з поліцейським, яке також фіксує камера, і цей файл зберігається протягом 25 років.

Далі затриманого відводять у кімнату для спілкування з адвокатом.

«Тут ніхто не може знаходитися, крім адвоката та затриманої особи. Ми слідкуємо за безпекою адвоката та затриманої особи через камери відеоспостереження. Ніяких аудіозаписів не відбувається. Це конфіденційне побачення з адвокатом», – розповідає начальник управління дотримання прав людини Національної поліції України Руслан Горяченко.

Після людину відводять у кімнату для проведення слідчих дій.

«Ви бачите, що через стіну зроблена ще одна кімната слідчих дій, і також зроблено скло, як в американських фільмах. Це для впізнання. Вимикається світло, ми можемо поставити декілька осіб, і людина може впізнавати злочинця, вказати ймовірно, чи то та людина», – каже начальник управління дотримання прав людини Національної поліції України.

За словами начальника ГУНП у Житомирській області, кошти на обладнання приміщення райуправління виділили з міського бюджету Житомира.

«Місто активно допомагає органам поліції Житомирщини у впровадженні проєкту, кошти з міського бюджету виділили у вигляді субвенцій, цільові кошти, тобто під якусь програму. У цьому випадку з міського бюджету було виділено кілька сотень тисяч гривень. За ці кошти провели ремонт, закуплено техніку і впроваджено дану систему», – розповів Олег Трачук.

Таку систему хочуть впровадити і в інших відділах поліції Житомирщини.

«Плануємо впровадження такого проєкту у Бердичеві. У найближчих планах є відкрити даний проєкт в центральному приміщенні нашого Головного управління Національної поліції», – сказав Олег Трачук.

Нагадаємо, що у січні 2022 року до суду скерували обвинувальний акт щодо житомирського старшого оперуповноваженого, який у відділенні поліції побив учасника бойових дій гумовим кийком.

Як повідомляв Житомир.info, у ніч на 11 жовтня 2021 правоохоронець побив 41-річного житомирянина, який був доставлений до райуправління задля з’ясування обставин правопорушення.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: поліція райуправління камера Custody Records система фіксації Трачук ГУНП  
Матеріали по темі