Спецмашини, пожежні автомобілі, паливозаправник та навантажувачі – рятувальники Житомирщини придбали нові зразки пожежної та аварійно-рятувальної техніки на майже 84 млн грн.Загальна ж сума, виділена на потреби рятувальників області з держбюджету в 2022 році становила 100 млн грн.
«Крім техніки на ці кошти було придбано захисний одяг для особового складу, зокрема – протигази для роботи в задимленій зоні, зараз весь особовий склад забезпечений», - розповідає начальник головного управління ДСНС України в Житомирській області Ігор Нікітчук.
Разом із новою технікою, каже Ігор Нікітчук, рятувальники опановують і нові навички роботи із нею.
«Раніше у нас була пожежна машина тільки з водою, піноутворювачем для гасіння, пожежними рукавами і стволами. Зараз там є і відповідне обладнання – бензопили, бензорізи, гідроінструмент, пневмоінструмент, на якому потрібно, щоб вміло і професійно рятувальники працювали», - каже начальник обласного управління ДСНС.
І надзвичайникам це вдається. До прикладу – багатотонний тягач, який став невід’ємним помічником на деокупованих територіях.
«Майже кожен день цей тягач використовується. Ми перевозимо тяжку інженерну техніку, допомагаємо військовим і перевозимо будиночки на деокуповану територію», - розповідає начальник аварійно-рятувальної частини Ігор Молодковець.
На допомогу пожежним частинам приходить і місцева влада, зокрема – в питанні забезпечення «Пунктів незламності».
«Дуже багато потрібно ще розгорнути пунктів незламності, тому місто буде забезпечувати ці пункти генераторами, і буржуйки ми вже передали, і багато чого іншого. Також ми закуповуємо сучасні намети за рахунок міста», - ділиться Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Перші два сучасних намети для рятувальних загонів та розміщення постраждалого населення надзвичайникам передала Житомирська ОВА.
«Два намети куплені з останнього траншу, виділеного з обласного бюджету – 400 тисяч гривень на ці два намети. Один – для можливих біженців і для рятувальників, які працюватимуть в польових умовах. Інший намет – для оперативного штабу, який буде розгорнутий у випадку потреби», - коментує керівник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.
Фоторепортаж про роботу «Пунктів незламності» ДСНС у Житомирі дивіться тут
Нагадаємо, на околиці Житомира будують частину для фахівців з ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків воєнних дій.