Здоров'я

Житомирська обласна лікарня отримала від міжнародного фонду комп’ютерний томограф нового покоління

6 January 2023, 11:28

КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» Житомирської обласної ради поповнилася сучасним обладнанням – 128-зрізовим комп’ютерним томографом Siemens вартістю близько 40 млн гривень.

Про це 5 січня повідомила пресслужба Житомирської обласної ради.

Про особливості роботи томографа розповів головний лікар обласної лікарні Богдан Леськів.

«Це томограф нового покоління, який має надзвичайно велику роздільну здатність. Якщо звичайний томограф бачить пухлину в діаметрі 2 сантиметри, то цей - на початковій стадії утворення. Томограф є для нас надзвичайно важливим у напрямку кардіології і неврології. Він дає повну оцінку судин, що є надзвичайно вагомим при проведенні оперативних втручань на судинах головного мозку. Також за його допомогою ми не лише бачитимемо тромб, але й розмір, локацію та інтенсивність. Апарат має кардіо режим, який дасть нам можливість проводити дослідження судин серця без ангіографії. Окрім того, томограф допомагатиме лікарям у дослідженні судин на етапі підготовки до операцій із пересадки органів», - прокоментував Богдан Леськів.

Як зазначив заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма, апарат дасть можливість зберегти життя та покращити здоров’я жителям області, а також отримувати якісне обстеження саме на Житомирщині.

За словами головного лікаря медзаклад отримав мультиспіральний комп’ютерний томограф від Фонду міжнародної солідарності (Solidarity Fund PL) у партнерстві з Єврокомісією, а також за підтримки Житомирської обласної ради та Житомирської ОВА.

«Фонд міжнародної солідарності допомагав нам із перших днів війни. Передавав нам дихальні апарати, монітори, лікарські засоби. Ми звернулися до них із проханням забезпечити сучасним томографом – і вони не відмовили. Також ми отримали підтримку від нашої влади», - розповів головний лікар.

Як зазначив Богдан Леськів, томограф розпочне працювати для пацієнта вже найближчим часом.

«Сподіваємось, що до кінця цього місяця томограф буде встановлений. Наразі ми подали всі необхідні документи в Державну інспекцію ядерного регулювання України для того, щоб отримати ліцензію на експлуатацію. Ліцензію на зберігання ми вже отримали. Після встановлення апарату рентгенлаборанти, медсестри та лікарі пройдуть навчання та надаватимуть допомогу пацієнтам», - сказав Богдан Леськів.

Нагадаємо, 7 жовтня 2020 року пресслужба обласної ради інформувала, що у Житомирській обласній дитячій клінічній лікарні з'явився сучасний комп’ютерний томограф, отриманий в рамках технічної грантової допомоги між урядами України та Японії.

Як повідомляв Житомир.info, 11 січня 2017 року у Житомирській обласній клінічній лікарні імені О.Ф. Гербачевського урочисто відкрили новий комп'ютерний томограф, придбаний за кошти обласного бюджету. За мультиспіральний рентгенівський комп’ютерний 32-зрізовий томограф заплатили 11 млн 997 тисяч гривень при очікуваній вартості 13 мільйонів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: обласна лікарня лікарня томограф міжнародний фонд Фонд міжнародної солідарності Леськів Ширма 
Матеріали по темі