Фоторепортаж

Прозора вода та чисті береги: який вигляд має житомирська річка Тетерів за кілька днів до наповнення. Фоторепортаж

10 January 2023, 16:36

Майже шість місяців у Житомирі проводилися роботи по очистці русла Тетерева. Планували закінчити в листопаді, але ще місяць тому тут працювала техніка.

Зараз роботи практично завершені, директор КП «Експлуатація штучних споруд» Віталій Ролінський у коментарі Житомир.info розповів, що зараз працюють над наповненням річки водою, і хоча планували зробити це значно раніше, через погодні та технічні умови, які ускладнили роботу, терміни змістилися.

«Ситуація, так би мовити, неординарна. Доступ обмежений, немає під'їзду, обладнання монтується на висоті, а заслонки потрібно опускати на певну глибину. Погодні умови та тривалість світлового дня також впливають. Вчора ми вже виставили таль і почали опускати першу балку заслонки. Робота складна, думаю, потрібно буде ще кілька днів. Першу балку покладемо і далі вже можна буде прогнозувати. На сьогодні вже почищене русло річки механізованим способом, мул вивезли і заскладували. Майданчики на берегах річки, де складався мул, вирівняли і по весні, коли грунт підсохне, його можна буде ще порівняти і там можна було б посадити гарний сквер», - розповів директор КП «Експлуатація штучних споруд» Віталій Ролінський.

Зараз вода в Тетереві прозора, на дні видно камінці та водорості. Води стало значно більше завдяки погоді. На берегах майже не залишилося сміття, а те, яке є – «свіжопринесене» людьми, лежить кілька зрізаних дерев з протилежної до парку сторони.

Тут можна подивитися, який вигляд мала річка та які «скарби» були на дні Тетерева у травні.

Зазначимо, що 9 березня росія здійснила бомбовий удар приватного сектору біля Бердичівського мосту.

Як повідомляв Житомир.info, 20 березня 2022 року міський голова Сергій Сухомлин повідомив, що у Житомирі спустили воду з річки Тетерів, бо була загроза підриву греблі. Також, користуючись нагодою, вирішили поглибити та почистити русло. (Наприкінці травня під час брифінгу мер пояснював представникам ЗМІ, що річку Тетерів спустили, оскільки це було потрібно для військових).

Який вигляд 22 березня мала річка Тетерів, з якої спустили воду, дивіться тут.

На початку квітня у Житомирі почали чистити русло річки Тетерів, зокрема, 19 квітня комунальники прибирали старі та аварійні дерева вздовж берегів річки: за словами начальника управління комунального господарства Олександра Марцуна, на березі зрізали близько ста дерев, які були аварійними та заважали роботі.

27 квітня Державна екологічна інспекція Поліського округу інформувала, що до них на «гарячу лінію» звернувся громадянин, який повідомив, що в місті Житомир, в межах прибережної захисної смуги річки Тетерів відбувається порубка дерев: на місці екологи виявили вирубку 161 дерева, нарахували 203 тис. 776 грн збитків.

12 травня під час розгляду проєкту рішення про заходи щодо відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану русла річки Тетерів в м. Житомирі зазначалося, що роботи з очищення річища тривають. Також мер Сергій Сухомлин зазначав, що водіїв екскаваторів та іншої техніки викликають на допити через зрубані дерева.

12 липня начальник управління комунального господарства Олександр Марцун зазначав, що роботи з очищення русла річки Тетерів виконані майже на 60%, проте триватимуть до осені. Паралельно з тим, як чистять русло річки, міська рада планувала встигнути до жовтня відремонтувати дамбу на вулиці Жуйка, 12. Однак влада шукала можливість виконати роботи з капітального ремонту дамби.

24 жовтня на позачерговій сесії міської ради розглядали питання стосовно дофінансування проєкту. Депутати виділили 1,6 млн на завершення проєкту очистки русла річки Тетерів. Зазначалося, що скористатися коштами можна буде після згоди бюджетної комісії.

28 жовтня Державної екологічної інспекції Поліського округу оприлюднила заяву щодо спуску Тетерева у Житомирі та вирубки дерев уздовж річки. Зазначалося, що Екологічна інспекція не була повідомлена про спуск Тетерева. Інші державні установи також не надавали дозволів на відповідні роботи.

9 листопада комунальники розповідали депутатам про роботи з очистки русла Тетерева. Казали, що хочуть завершити до кінця листопада.

9 грудня директор КП «Експлуатація штучних споруд» розповів журналістам, що почистити русло річки коштувало майже 6 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Тетерів річка дно русло розчищення 
Матеріали по темі