На початку січня у Новоград-Волинському та Коростенському районах Житомирській області виявили захворювання на ботулізм.
Про це 11 січня повідомила пресслужба ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області.
«Якщо в минулому році перший випадок захворювання виник наприкінці березня, то в поточному році вже на початку січня зареєстровано 2 випадки з 3 постраждалими Новоград-Волинський (Баранівський) та Коростенський (Овруцький) райони. В обох випадках причинами отруєння стала м’ясна тушкованка домашнього виготовлення», – йдеться у повідомленні.
У пресслужбі ГУ Держпродспоживслужби в коментарі Житомир.info уточнили, що йдеться про дорослих осіб: на Баранівщині постраждали чоловік та його дочка, на Овруччині – жінка. Усім була введена сироватка проти ботулізму. Стан хворих покращився.
У Держпродспоживслужбі нагадують, що ботулізм – це дуже небезпечне і в багатьох випадках смертельне токсико-інфекційне захворювання, яке виникає при вживанні продуктів, заражених мікробом групи клостридій. Спори клостридій у великій кількості присутні в ґрунті, де можуть існувати довгі роки, у кишечнику багатьох тварин, звідки з фекаліями потрапляють у ґрунт, а також в мулу озер і морів від риб, молюсків. Харчові продукти, забруднені цим мікробом і недостатньо оброблені, стають причиною захворювання на ботулізм.
Сам збудник – не небезпечний для здоров’я людини, небезпечний токсин, що виробляється Clostridium botulinum. Спори дуже стійкі до дії факторів зовнішнього середовища, вони не гинуть навіть при кип’ятінні протягом 5 годин. Збудник розмножується в середовищі, де немає кисню, при цьому виділяється ботулінічний токсин. Він менш стійкий до нагрівання. При нагріванні до 80°С токсин частково розпадається, при кип’ятінні тривалістю 10-15 хвилин руйнується повністю.
Як повідомляв Житомир.info, за січень-жовтень 2022 року в Житомирській області зареєстрували 6 випадків ботулізму, занедужали семеро людей (в одному з випадків було двоє постраждалих). Отруєння спричиняли, зокрема, м’ясні й рибні домашні консерви.