Щоб забезпечити себе фінансово, будь-якій людині необхідно подбати про роботу. Існує безліч способів заробітку, що відрізняються рівнем зайнятості, професіоналізму, оплатою праці. При цьому, можна знайти постійну роботу або щоденний підробіток - з разовою або періодичною співпрацею. Виникає питання - як працювати вигідніше, зручніше й ефективніше? Розглянемо переваги та недоліки обох варіантів.
Постійна робота: плюси та мінуси
Постійне місце роботи обирають ті, хто віддає перевагу стабільності, впевненості в завтрашньому дні. Більшість населення влаштовується на роботу офіційно, з постійним графіком і фіксованою зарплатою. Переваги, які отримує такий працівник:
- стабільність - головна причина, через яку всі щодня ходять на роботу. Не потрібно замислюватися про те, як заробити сьогодні, завтра і через місяць;
- чіткий графік і коло завдань - стандартні робочі години, вихідні, відпустка, дають змогу планувати бюджет і заходи;
- соцгарантії - виплати в період хвороби, відпускні, при травмах на робочому місці;
- колектив - у команді можна знайти друзів, попросити про послугу в разі форс-мажору.
Тепер про недоліки:
- відсутність розвитку - кар'єрне зростання доступне далеко не всім, присутня висока конкуренція серед колег, які також розраховують на підвищення;
- рутина - щоденний однаковий робочий процес, який пригнічує і наводить тугу, з одноманітними завданнями;
- зона комфорту, з якої складно вирватися навіть за несприятливих умов праці. Людині властиво звикати до обстановки, людей і місця;
- ризик звільнення та інтриги колег - завжди на першому місці переживань у працевлаштованих громадян.
Плюси і мінуси постійно роботи перебувають у рівних позиціях. Вибір залежить від особистісних якостей, амбіцій, енергії та терплячості.
Переваги та недоліки разового підробітку
Сучасні молоді люди все більше обирають фріланс. Це разові контракти з роботодавцем, які оплачуються щодня або після виконання проєкту. Розглянемо переваги разового підробітку:
- побудова зручного графіку - кількість робочих годин фрілансер обирає сам, залежно від того, скільки хоче заробляти;
- вибір напряму і спеціалізації - разова робота часто не вимагає професіоналізму, є можливість обирати роботу до душі;
- отримання багатостороннього досвіду і розвиток - виконуючи різнопрофільні завдання, людина отримує досвід, який стане в пригоді в майбутньому.
Мінуси разового підробітку очевидні:
- відсутність стабільності - кожен місяць приносить різний дохід. Це ускладнює планування бюджету навіть на найближче майбутнє;
- немає кар'єрного зростання - працюючи на одному місці більше шансів отримати підвищення;
- фізична виснаженість - у тому разі, якщо підробіток поєднується з основною роботою.
Перш ніж вибрати той чи інший варіант, варто зважити всі "за" і "проти". Будь-яке заняття має приносити задоволення, комфорт і розвиток, яких можна досягти на постійній і тимчасовій роботі.