Місто

У Житомирі перепоховали десантника: вважався безвісти зниклим і спочатку був похований у Дніпрі як неопізнаний захисник

13 February 2023, 12:58

У Житомирі перепоховали десантника Данила Золотухіна: військовий загинув ще у березні 2022 року, обороняючи Харківщину, тривалий час вважався безвісти зниклим і був похований як тимчасово неопізнаний Захисник України у місті Дніпрі.

Про це 13 лютого повідомила пресслужба Житомирської міської ради.

Золотухін Данил Олександрович (28.07.1998 — 27.03.2022)

Народився у Житомирі, закінчив ЗОШ №21. Із юних років захоплювався спортом. Займався тхеквондо, неодноразово здобував призові місця у боротьбі за Кубок України, входив у збірну України на чемпіонаті Європи.

Здобув чорний пояс, у 2014 році отримав щорічну стипендію міського голови для обдарованих та перспективних спортсменів Житомира.

Здійснив більше 35 спортивних стрибків із парашутом, був інструктором із парашутної підготовки.

Одразу після закінчення школи почав контрактну службу в одному із десантних підрозділів, дислокованих в околицях Житомира. Став курсантом факультету ДШВ Одеської військової академії, а пізніше кадровим офіцером-десантником. Продовжив службу на офіцерських посадах у бойовій частині, де і зустрів початок повномасштабної агресії рф в Україні.

Героїчно загинув 27.03.2022, відбиваючи атаки російських окупантів у Харківській області. Під час ведення важкого оборонного бою знищив ворожу броньовану машину та особовий склад противника, залишився на прикритті відступаючого підрозділу.

Ціною власного життя врятував своїх побратимів, які отримали змогу вийти із червоної зони бою на перегрупування.

Вважався безвісти зниклим, був похований як тимчасово неопізнаний Захисник України у місті Дніпро.

Після проведення експертиз та встановлення особи загиблого Захисника України, перепохований на Смолянському міському військовому цвинтарі в Житомирі.

Нагадаємо, 9 лютого 2023 року міська рада повідомляла, що у Житомирі в останню путь провели бійця Руслана Куруляка.

Як повідомляв Житомир.info, 7 лютого 2023 року у Житомирі попрощалися з двома загиблими захисниками: Олександром Семєшовим та Романом Просандєєвим.

8 лютого у Житомирі поховали двох полеглих бійців, особу одного з них не вдалось ідентифікувати. Один з них, Іван Пересунько, родом з Дніпра, особа іншого неідентифікована.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: військовий військовослужбовець загибель загиблий прощання поховання військове кладовище Смолянське кладовище Золотухін десантник ДШВ  
Матеріали по темі