Здоров'я

У Житомирській області запровадять метод контролю захворюваності на COVID-19 та грип: наглядатимуть за стічними водами

17 February 2023, 16:21

Цьогоріч на Житомирщині впроваджуватиметься новий метод контролю захворюваності на COVID-19 та грип – епідеміологічний нагляд за стічними водами.

Про це 17 лютого повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України.

«Чотири області України – Львівська, Чернівецька, Кіровоградська та Дніпропетровська – з жовтня 2022 р. запровадили новий метод контролю захворюваності на COVID-19 та грип – епідеміологічний нагляд за стічними водами. Ще у п’яти – Чернігівській, Київській, Житомирській, Рівненській та Вінницькій – такий вид нагляду буде впроваджуватися цього року. Над цим працюють фахівці державних установ – центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України (ЦКПХ). Дослідження показали, що аналізуючи господарсько-побутові стоки, можна виявити віруси ще до того, як вони почнуть масово поширюватись серед людей, і до постановки діагнозів у перших пацієнтів (адже виділення багатьох патогенів з організму починається за кілька днів до перших проявів хвороби). Оцінюючи вірусне навантаження SARS-CoV-2 чи грипу в стічних водах, можна оцінити реальну картину поширення інфекції в регіоні дослідження, включно з безсимптомними носіями і тими, хто не звернувся до лікаря», - йдеться в повідомленні.

За даними МОЗ, вперше цей метод протестували на виявлення грипу в епідеміологічному сезоні 2022-2023, і його чутливість дозволяла прогнозувати епідемічну ситуацію на грип на 2 тижні раніше, аніж іншими методами, відповідно відреагувати та пропонувати превентивні заходи.

Інноваційний вид епіднагляду запроваджений за всебічного сприяння проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що виконує міжнародна організація РАТН за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), у співпраці з Центром громадського здоров’я МОЗ України.

Нагадаємо, упродовж тижня з 3 по 9 лютого у Житомирській області зареєстрували 234 випадки захворювання COVID-19, це на 68% вище показника попереднього тижня, а на грип та ГРВІ захворіло майже 6,5 тисячі осіб, а це на 9% більше, ніж за попередній тиждень.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: коронавірус COVID-19 грип ГРВІ захворюваність метод контролю МОЗ 
Матеріали по темі