Здоров'я

Уряд зобов’язав усі медзаклади та лікарів-ФОП до 31 березня цього року зареєструватися в електронній системі охорони здоровʼя

22 February 2023, 15:58

Усі лікарі-ФОП та медзаклади повинні зареєструватися в ЕСОЗ до 31 березня 2023 року.

Про це 21 лютого повідомляється на сторінці Національної служби здоров'я України.

«Медичні заклади, а також фізичні особи-підприємці, які мають ліцензію на медичну практику, повинні до 31 березня 2023 року зареєструватися та почати працювати в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Це передбачено Постановою Кабінету Міністрів від 16 лютого 2022 р. № 126 “Деякі питання провадження господарської діяльності з медичної практики”. Зареєструватися в ЕСОЗ повинні всі медзаклади та лікарі-ФОП, незалежно від рівня меддопомоги, форми власності чи спеціалізації закладу. Для реєстрації в ЕСОЗ не потрібно укладати договір із НСЗУ, а також отримувати нову ліцензію чи вносити зміни до чинної», - йдеться в повідомленні.

У Нацслужбі здоров’я пояснюють, що зареєструватися в ЕСОЗ і вносити дані в систему можуть і повинні всі заклади, які мають ліцензію на лікарську практику. Незалежно від наявності у них договору з НСЗУ на певні пакети медичних послуг.

Для реєстрації та подальшої роботи закладу в електронній системі охорони здоровʼя необхідно:

  • обрати медичну інформаційну систему, яка підключена до ЕСОЗ.
  • Перелік підключених МІС до ЕСОЗ за посиланням: https://cutt.ly/Y30Pd9i.
  • зареєструвати керівника, заклад та його підрозділи в електронній системі охорони здоровʼя.
  • забезпечити уповноважених працівників закладу кваліфікованим електронним підписом.
  • зареєструвати всіх інших працівників, які будуть вносити дані до ЕСОЗ.

«Реєстрація приватних медичних закладів в ЕСОЗ має на меті формування єдиного цифрового простору медичних даних українців. Це дозволить пацієнтам мати повноцінний доступ до своєї медичної історії, а лікарям – працювати з сучасними міжнародними класифікаторами та довідниками, використовувати електронні інструменти та надавати пацієнтам якісні та зручні цифрові сервіси: електронні рецепти та направлення, медичні висновки про народження та е-лікарняні тощо», - зазначають у НСЗУ.

Нагадаємо, 29 липня у МОЗ інформували, що з серпня українці будуть отримувати електронний рецепт на антибіотики. Така можливість стане доступною для закладів охорони здоровʼя, які уже зареєстровані та працюють з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Втім, норма про відпуск антибактеріальних препаратів за рецептом не є новою, з серпня почав працювати новий цифровий інструмент – електронний рецепт.

1 жовтня 2021 року усі заклади охорони здоров’я розпочали видачу електронних лікарняних: у МОЗ пояснили, як це працює.

Як у Житомирі працює нова система видачі електронних лікарняних, дивіться у відеосюжеті за 6 жовтня.

Як повідомляв Житомир.info, з 1 вересня 2021 року всі медзаклади мали формувати лікарняні в електронному вигляді, але 1 вересня Міністерство охорони здоров’я повідомило, що перехідний період продовжено до 1 жовтня «аби всі отримували якісні послуги і не залишились осторонь системи соціального захисту населення».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ЕСОЗ МОЗ Нацслужба здоров'я лікар медзаклад 
Матеріали по темі