Місто

В Житомирі на Михайлівській було майже 200 підлітків, вони не прихильники російської субкультури, батьки про акцію не знали

28 February 2023, 18:59

У різних містах України затримують прихильників «ПВК Редан» - це молодіжна субкультура, яка влаштовує масові бійки у громадських місцях. У Житомирі 27 лютого також було зібрання підлітків.

Правоохоронці переконані: це деструктивна молодіжна течія, яка не випадково з'явилася у нашій країні саме зараз, під час повномасштабної війни.

«Дана проблематика вперше з'явилася в росії хаотично, потім була підтримана та розвинена органами ФСБ ворога і впроваджена на території нашої держави. Тож закликаю всіх бути обачними та не вестися на провокації, які створює нам ворог», - сказав на пресконференції 28 лютого начальник ГУНП у Житомирській області Олег Трачук.

В поліції розповіли деталі щодо зібрання на вулиці Михайлівській. Зазначають, що підлітки прийшли з метою протистояти прихильникам російської субкультури.

«В ході перевірки було встановлено, що у визначений час по вулиці Михайлівській невеликими групами, хаотично переміщувалися неповнолітні особи. Загалом було близько 200 осіб віком від 12 до 21 року. Вчора були проведені бесіди та запрошені до наших відділів поліції діти, це кілька десятків дітей, аби встановити організаторів даного зібрання. Дане зібрання було організоване під патріотичну тему.: молодь зібрали для того, щоб протистояти іншій групі молоді, яка проводить бійки через зовнішній вигляд дітей, форми одягу. Це група, яка мала протидіяти так званим «павукам». Всі без виключень батьки не знали, що їх діти пішли на таку акцію», - розповідає начальник ГУНП у Житомирській області.

Відкрито кримінальну справу. Деталі в поліції не розголошують, але запевняють: організаторів провокацій та тих, хто закликає дітей брати участь у масових бійках знайдуть.

«Наші фахівці працюють над тим, щоб виявити та заблокувати канали та групи створені для деструктивного молодіжного руху та дестабілізації ситуації у країні. Від сьогодні ми посилили превентивну роботу, проводяться профілактичні заходи із підлітками та їх батьками. Роз'яснюємо, що за такі дії передбачена, як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Законом передбачено кримінальну відповідальність за діяльність з втягнення неповнолітніх у протиправну діяльність ст. 304 КК України, де передбачене покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 7 років. Також Кримінальним кодексом передбачено відповідальність за організацію масових заворушень», - зазначає Олег Трачук.

Начальник військової адміністрації додав, що подібні рухи створюється для дестабілізації в країні, це йде лише на користь ворогу. Віталій Бунечко запевнив: при необхідності будуть діяти рішуче і ніяких зібрань із масовими бійками не допустять.

«Ми задіємо будь-які форми та методи, щоб запобігти провокації. Я хочу нагадати, що в країні йде війна, і дітям та молоді у Краматорську, Костянтинівці та інших природних містах точно не до таких зібрань. Вони зайняті зовсім іншими питаннями. Не хочеться вводити додаткові обмежувальні заходи щодо міста та області починаючи зі зменшення комендантської години…Хочу нагадати, що зовсім нещодавно Житомирщину бомбили, ми переживали блекаут, як і вся держава, тому на інші провокації під час гібридної війни ми не поведемося», - сказав начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

Як повідомляв Житомир.info, в кількох містах України 27 лютого 2023 року проявилися прихильники російської субкультури «ПВК Редан», які організовують масові бійки в людних місцях, були масові зібрання підлітків також в Житомирі та Бердичеві, але бійок не сталося.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: поліція підліток Редан росія Бунечко Трачук  
Матеріали по темі