Здоров'я

МОЗ розпочинає третій етап медреформи: Житомирська ОВА має надати план госпітального округу та спроможної мережі лікарень

1 March 2023, 10:56

Уряд ухвалив постанову, яка дозволяє запустити наступний етап медичної реформи, вона передбачає оновлення підходів до визначення госпітальних округів та впровадження сучасних підходів до формування мережі медзакладів.

Про це 28 лютого 2023 року повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

«Саме через третій, так званий інфраструктурний, етап медичної реформи ми намагаємось реалізувати досягнення трьох ключових індикаторів – забезпечення доступності, якості та безоплатності медичної допомоги для українців. Нові підходи до госпітального планування дозволять нам також визначати і пріоритети для післявоєнного відновлення системи охорони здоров’я. Плани розвитку та модернізації кожної лікарні в спроможній мережі будуть зрозумілими кожному: пацієнту, керівнику, власнику, НСЗУ та міністерству. Ми всі працюватимемо задля того, щоб лікарні спроможної мережі стали лікарнями зі знаком якості. Потрапляючи в них, пацієнт зможе бути впевнений, що його доставили саме в той медзаклад, який відповідає його стану та хворобі, що в лікарні є необхідні фахівці та обладнання, аби надати йому якісну медичну допомогу. Не буде ситуацій (як часто трапляється зараз), коли пацієнт з інфарктом або інсультом потрапляє в лікарню, де не використовуються сучасні методи лікування, наприклад тромболізис, бо немає фахівців, чи тромбоекстракцію, бо відсутнє необхідне обладнання, або ж фахівці не достатньо кваліфіковані для проведення таких процедур», - прокоментував міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Реалізація зазначеної реформи дозволить раціонально розподіляти закупівлі та поставки дороговартісного обладнання між лікарнями, відповідно до їхньої ролі у спроможній мережі госпітального округу. Наразі керівники лікарень часто зловживають, купуючи обладнання, яке потім роками простоює або ж вмикається лічені рази на рік, оскільки заклад не має необхідної кількості пацієнтів, або ж у нього взагалі відсутні фахівці, які мають можливості працювати на даному обладнанні.

Відповідно до постанови уряду, обласні військові адміністрації впродовж двох місяців мають подати на затвердження в МОЗ власне бачення плану госпітального округу та формування спроможної мережі з урахуванням розвитку закладів первинної медичної допомоги та пунктів базування екстреної медичної допомоги.

Разом зі спроможною мережею медзакладів кожна область має подати план розвитку госпітального округу, який буде переглядатися раз на 3 роки. Це та дорожня карта з чітко визначеними кроками, за якою розвиватиметься госпітальний округ. Наразі реформа розпочнеться на території 18 областей та у місті Київ. У реформі на даний момент задіяні ті території, де не ведуться активні бойові дії.

«Безумовно, війна внесла свої корективи у реалізацію реформи. Наразі вона НЕ втілюватиметься у Запорізькій, Донецькій, Луганській, Херсонській, Миколаївській областях та на території АР Крим. Однак, відразу після деокупації та стабілізації ситуації ми розпочнемо формування спроможної мережі лікарень в цих областях», - наголошують в МОЗ.

Нагадаємо, в серпні 2022 року МОЗ інформувало, що в рамках подальшого розвитку реформи охорони здоров'я кожна область стане окремим госпітальним округом, який своєю чергою поділятиметься на кластери, зокрема в Житомирській області госпітальний округ сформують 16 медичних закладів: 2 лікарні визначено як надкластерні, 5 кластерних та 9 загальних. 24 жовтня в Житомирській області провели розширену нараду стосовно об’єднання медзакладів Бердичівського району для створення ефективних кластерів надання медичної допомоги.

Як повідомляв Житомир.info, на пленарному засіданні 1 липня 2022 року Верховна рада проголосувала за подальший розвиток реформи охорони здоров'я – інфраструктурний етап медичної реформи.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: медреформа МОЗ Ляшко госпітальний округ лікарня КМУ 
Матеріали по темі