Політика

Нардепи пропонують повернути військовим 30 тис. грн винагороди незалежно від районів проходження служби

5 March 2023, 10:53

Народні депутати пропонують внести зміни до законів і встановити, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейським щомісячно виплачується додаткова винагорода в розмірі 30 тисяч гривень не залежно від покладених на таких осіб завдань чи районів проходження служби.

Відповідний законопроєкт зареєстрований у Верховній раді 2 березня 2023 року.

«25 січня 2023 року було видано наказ Міністерства оборони України № 44 «Про внесення Змін до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30 січня 2023 р. за № 177/39233. Даний наказ застосовується з 01 лютого 2023 року і передбачає суттєве скорочення виплати додаткової винагороди у розмірі 30 000 грн, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану». Так, згідно з вище вказаним наказом винагорода у розмірі 30 000 грн виплачується не всім військовослужбовцям, як було до видання наказу, а тільки тим, які виконують бойові (спеціальні) завдання згідно з бойовими наказами (розпорядженнями) у складі діючих угруповань військ (сил) Сил оборони держави, резерву Головнокомандувача Збройних Сил України Сил оборони держави, розгорнутих пунктів управління Генерального штабу Збройних Сил України, які здійснюють управління діючими угрупованнями військ (сил); з протиповітряного прикриття та наземної оборони об’єктів критичної інфраструктури згідно з бойовими розпорядженнями; із всебічного забезпечення діючих угруповань військ (сил) Сил оборони держави безпосередньо в районах ведення воєнних (бойових) дій згідно з бойовими (логістичними) розпорядженнями. Така суттєва зміна порядку і розмірів виплати грошового забезпечення у період активних бойових дій негативно впливає на бойовий дух армії та, як наслідок, на обороноздатність держави. Як наслідок, виникає необхідність законодавчого закріплення гарантії на додаткову винагороду у період воєнного стану для військовослужбовців та інших осіб, які станом на сьогодні мають право на таку винагороду», - йдеться у пояснювальній записці до проєкту закону.


Скріншот законопроєкту

Нагадаємо, Міністерство оборони 8 лютого оприлюднило відповіді на найпоширеніші запитання щодо зміни порядку виплати додаткової винагороди військовослужбовцям, зазначивши, що новий порядок виплати застосовується з 1 лютого 2023 року.

Як повідомляв Житомир.info, 28 лютого 2022 року було ухвалене рішення про виплату додаткової винагороди військовим в розмірі 30 тис. грн на місяць, а тим, хто бере безпосередню участь у бойових діях розмір додаткової винагороди збільшується до 100 тис. грн пропорційно часу участі у таких діях.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВР законопроєкт військовий виплати грошове забезпечення 
Матеріали по темі