Економіка

Нацбанк вирішив відкликати ліцензію та ліквідувати банк, який має відділення у Житомирі та термінали в Коростені

8 March 2023, 12:19

Національний банк ухвалив рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати АТ «Айбокс банк».

Про це ввечері 7 березня повідомила пресслужба Нацбанку.

«Правління Національного банку України ухвалило рішення про відкликання банківської ліцензії в АТ «АЙБОКС БАНК» та його ліквідацію з 07 березня 2023 року. Частка фінустанови становила 0,1% від активів платоспроможних банків, тож виведення його з ринку не вплине на стабільність банківського сектору України. Відповідне рішення ухвалене згідно зі статтею 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність» у зв’язку із систематичним порушення Банком вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, що полягає в неналежному виконанні банком обов’язку: здійснювати посилені заходи належної перевірки щодо клієнтів, ризик ділових відносин з якими є високим, які здійснювали діяльність з надання послуг з організації та проведення змагань (турнірів) зі спортивного покеру; розробляти та впроваджувати внутрішні документи з питань ПВК/ФТ з урахуванням вимог законодавства, результатів національної оцінки ризиків та оцінки ризиків, притаманних його діяльності», - йдеться у повідомленні.

До того ж, протягом останніх двох років Національний банк за результатами здійснення нагляду у сфері ПВК/ФТ за вчинені Банком порушення застосував до Банку такі заходи впливу, як накладення штрафу, зупинення здійснення окремих видів здійснюваних Банком операцій (двічі), відсторонення посадової особи банку від посади, письмове застереження (двічі).

«Кожен вкладник Банку отримає від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування в повному розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку, крім випадків, передбачених частиною четвертою статті 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», - запевняють в НБУ.

Довідка НБУ: Акціонерами Банку є Володимир Дробот, який володіє 73,92% акцій, та Альона Шевцова, яка володіє 24,98% акцій.

На сайті «Айбокс Банку» зазначено, що в нього є два відділення у Житомирі: на вул. Велика Бердичівська, 22 та на вул. Київська, 53. Десять терміналів Ibox розміщені в Коростенському районі: дев’ять у Коростені та один в селі Грозине.

Як повідомляв Житомир.info, в квітні 2019 року звітуючи про результати у транспорті Житомира е-квитка заступник мера Дмитро Ткачук розповідав, що в будь-якому супермаркеті стоять Ibox, в яких є окрема функція поповнити свій електронний квиток.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: НБУ банк ліцензія Ibox термінал 
Матеріали по темі