Місто

НКРЕКП планує затвердити нові тарифи для КП «Житомирводоканал», які почнуть діяти з 1 квітня

10 March 2023, 17:15

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) планує у березні 2023 року включити до порядку денного питання про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

Про це 10 березня повідомила пресслужба Нацкомісії.

«Звертаємо увагу на те, що наразі опрацьовується можливість встановлення вказаних тарифів двома етапами: з 01.04.2023 та з 01.07.2023, з урахуванням зазначених в обґрунтувальних матеріалах підходів. Зокрема, проєкти тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення були ретельно перевірені, їх зміна відповідає вимогам чинного законодавства. З метою стримування фінансового навантаження на споживачів, та в той же час для забезпечення їх послугами централізованого водопостачання та централізованого водовідведення належної якості Регулятором були мінімізовані витрати у структурі тарифів», - йдеться у повідомленні.

В матеріалах, які пропонуються до розгляду на анонсованому засіданні НКРЕКП, зазначені й тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення для КП «Житомирводоканал:

на період з 1 квітня до 30 червня 2023 року включно:

на централізоване водопостачання – 19,29 грн за 1 куб. м (без ПДВ)

на централізоване водовідведення – 21,00 грн за 1 куб. м (без ПДВ)

з 1 липня 2023 року:

на централізоване водопостачання – 23,85 грн за 1 куб. м (без ПДВ)

на централізоване водовідведення – 25,06 грн за 1 куб. м (без ПДВ)

Тобто, 1 кубометр води з ПДВ коштуватиме:

з 1 квітня 2023 року – 48,35 грн;

з 1 липня 2023 року58,70 грн

Зараз 1 куб.м води коштує 37,53 грн (з ПДВ).Скріншот з пояснення до проєкту рішення НКРЕКП щодо зростання тарифів КП «Житомирводоканал»

Нагадаємо, з 1 січня 2023 року тариф на воду в Житомирі мав зрости на 28,8% і становив би з ПДВ: на водопостачання – 23,15 грн, на водовідведення – 25,20 грн, сумарно – 48,35 грн. Але вдень 30 грудня стало відомо, що НКЕРКП скасувала своє рішення, пояснивши, що при оформленні рішення «виникли непорозуміння щодо розмірів та структури цих тарифів», тому проєкти рішень про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення Комісія відправила на доопрацювання.

Як повідомляв Житомир.info, 27 грудня 2022 року відбулося засідання Національної комісії, на якому прийняли постанови про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення. Зауважимо, що постанови з новини затвердженими тарифами не оприлюднена, але 30 грудня директор КП «Житомирводоканал» розповідав, що нові затверджені тарифи, які мали почати діяти з 1 січня 2023 року, трохи менші від тих, що були в проєкті постанови.

До цього на засіданні Уряду 29 квітня рекомендували місцевим органам влади залишити тарифи на теплопостачання, водопостачання та водовідведення такими, які були станом на 24 лютого 2022 року, а 29 липня Верховна рада проголосувала за мораторій на підвищення цін на газ і тепло під час воєнного стану та пів року після нього, водопостачання та електроенергії цей мораторій не стосується. Тарифи на електроенергію НКРЕКП хоче підвищити після закінчення цього опалювального сезону.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: водоканал тариф НКРЕКП водопостачання водовідведення  
Матеріали по темі