Політика

У Верховній раді підготували звернення до Уряду про мораторій щодо підвищення тарифів на комунальні послуги для населення

14 March 2023, 12:13

У Верховній раді підготували звернення до Кабінету міністрів щодо розгляду питання про встановлення мораторію щодо підвищення тарифів на комунальні послуги для населення.

Відповідний проєкт постанови зареєстрований в парламенті 13 березня 2023 року.

«За попередніми оцінками, 90% населення України може зіткнутися з бідністю та крайньою економічною вразливістю у разі посилення війни, що відкине країну й увесь регіон на кілька десятиліть назад і залишить наступним поколінням глибокі соціально-економічні шрами. 29 липня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування», в якому наклала мораторій на підвищення цін (тарифів) на ринку природного газу та у сфері теплопостачання, а також надала низку гарантій суб’єктам господарювання на цьому. Разом з тим, постачання природного газу та теплопостачання є тільки одним із видів житлово-комунальних послуг. Отже, поза увагою законодавця залишено інші ринки таких послуг, які переживають не менш складну кризову ситуацію. Таким чином, статистика демонструє, що в Україні сформувалося стійке зниження рівня життя та соціальної захищеності населення. Існують значні ризики погіршення ситуації в державі. Враховуючи зазначене та стрімке зростання цін на всі товари, продукти і послуги, необхідний комплексний підхід для врегулювання питань зі сплати заборгованості за надані житлово-комунальні послуги, а також політична воля всіх гілок влади, як законодавчої, так і виконавчої щодо встановлення мораторію на підвищення тарифів на комунальні послуги для населення», - йдеться у пояснювальній записці до проєкту.

Ініціатори звернення пропонують Кабміну у місячний термін:

вжити заходів, щодо встановлення мораторію на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення на період дії воєнного стану в Україні;

встановити ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги для побутових споживачів на період дії воєнного стану в Україні на рівні ціни/тарифу, що застосовувалася у відносинах між постачальниками та відповідними споживачами станом на 24 лютого 2022 року;

надання гарантій суб’єктам господарювання, що здійснюють постачання житлово-комунальних послуг, зокрема компенсації різниці у фактичних витратах на постачання житлово-комунальних послуг та цінами/тарифами, встановленими на такі послуги після запровадження мораторію, заборгованості зі сплати житлово-комунальних послуг, а також витрат та/або втрат, понесених внаслідок воєнних дій та з метою запобігання настанню гуманітарних кризових ситуацій, до яких відносяться витрати на ремонт пошкоджених виробничих потужностей, втрати від зменшення кількості абонентів та/або обсягу наданих послуг, втрати від зниження рівня розрахунків, що утворилися (утворяться) за періоди з 1 лютого 2022 року.

Нагадаємо, НКРЕКП планує у березні 2023 року включити до порядку денного питання про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, зокрема з 1 квітня для КП «Житомирводоканал» тариф хочуть підвищити майже на 30%.

Як повідомляв Житомир.info, тарифи на електричну енергію для побутових споживачів НКРЕКП хоче підвищити після закінчення опалювального сезону 2022/2023 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тариф мораторій ВР КМУ звернення комунальні послуги 
Матеріали по темі