Місто

Житомир перенасичений МАФами, місць для нових майже не лишилося

14 March 2023, 14:52

Павільйони, кіоски, МАФи – як тільки не називають тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності. На перший погляд, вулиці Житомира перенасичені такими спорудами, і поява чергового МАФу у дворі викликає хвилю обурення у тамтешніх мешканців, як-от на Івана Сльоти.

Зрештою, яка ситуація з тимчасовими спорудами у місті, хто і як регулює порядок їх розміщення – роз’яснення телефоном надає начальниця відділу департаменту містобудування та земельних відносин Олена Чемерис.

«Порядок розміщення тимчасових споруд регламентується наказом Міністерства регіонального розвитку №244. Встановлено, що кожен суб’єкт господарювання, який має намір встановити тимчасову споруду, він звертається до департаменту містобудування, є процедура оформлення паспорта прив’язки. Тільки питання, що не можна ставити тимчасові споруди там де хочеться, чи не хочеться. Є державні будівельні норми, які визначають, де можна, де не можна: відстань від будинку, проїжджої частини, з урахуванням містобудівної документації. Наше місто насичене тимчасовими спорудами, і мало таких місць є, які відповідають вимогам, де можна поставити нову тимчасову споруду», – коментує Олена Чемерис.


Тож, каже Олена Чемерис, рідко видають дозволи на встановлення нових МАФів і наводить приклади, з якими зверненнями працюють найчастіше.

«Нові майже взагалі не ставляться. Десь у когось був кіоск, він захотів собі розширити площу до 30 кв. м і поставив павільйон. У випадку на Івана Сльоти: це у нас стояла існуюча тимчасова споруда на Великій Бердичівській, 55, здається, там виділили земельну ділянку для забудовника і для будівництва багатоквартирного житлового будинку. Споруда стояла, мала всі документи, ми повинні були запропонувати суб’єкту господарювання інше місце, куди він має її перенести. Говорити про нові місця, які передбачені для розміщення – місць немає», – каже начальниця відділу департаменту містобудування та земельних відносин Олена Чемерис.

Нагадаємо, 17 листопада 2022 року пресслужба Житомирської обласної прокуратури інформувала, що в результаті розгляду позову прокуратури у Житомирі знесуть самочинно збудований павільйон та повернуть громаді земельну ділянку вартістю понад 650 тис. грн. Йдеться про павільйон біля Житнього ринку, що належить підприємцю Сергію Боровському – сину Михайла Боровського, який в 2015-2020 роках був депутатом Житомирської міської ради від ВО «Свобода».

Як повідомляв Житомир.info, 15 липня 2021 року міськвиконком ухвалив рішення, відповідно до якого департамент містобудування погоджуватиме встановлення МАФів у Житомирі лише за згодою виконавчого комітету.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МАФ кіоск павільйон тимчасова споруда  
Матеріали по темі