Влада

У Бердичеві готуються до перемоги: збираються завершити процес декомунізації та обговорити демонтаж радянського танку

15 March 2023, 16:42

На черговому засіданні виконавчого комітету, що відбулося 9 березня, міський голова Бердичева Сергій Орлюк окреслив актуальні напрямки підготовки бердичівської громади до Перемоги: насамперед це завершення процесу декомунізації, що полягає у перейменуванні топонімічних об’єктів, та демонтажу радянської символіки.

Про це повідомляє пресслужба Бердичівської міської ради.

«Оскільки нині існують певні розбіжності у назвах кількох вулиць та провулків міста, наголосив Сергій Орлюк, слід прийняти деякі процедурні рішення, спрямовані на усунення невідповідностей. Також міський голова звернув увагу членів виконкому на питання щодо пам’ятного знаку, розташованого на площі Привокзальній. Згідно із офіційною радянською версією, встановлена техніка – це танк Т-34, який зі своїм екіпажем безпосередньо брав участь у визвольних боях за Бердичів в січні 1944 р. Однак, за твердженням краєзнавців, насправді на постаменті стоїть танк модифікації Т-34-85, який було прийнято на озброєння у січні 1944 р. Відповідно, брати участь у звільненні міста ця конкретна військова машина не могла, а історична колізія, вочевидь, виникла у зв’язку із вимогами тогочасної ідеології (детальніше ознайомитися із історією пам’ятного знаку та оцінками краєзнавців можна тут) Тому, зазначив міський голова, питання слід ретельно вивчити, винести на розгляд профільної комісії, а потім – і на громадські обговорення», - йдеться у повідомленні.

Також мер Сергій Орлюк вважає не менш важливим завданням облаштування у Бердичеві Алеї Слави: станом на сьогодні у цьому напрямку вже є певні напрацювання та ескізи, однак, слід розробити чіткий алгоритм втілення їх у життя.


Фото з інтернету

Нагадаємо, в Житомирі 5 травня о 6-й ранку на майдані Перемоги почали знімати з постаменту танк Т-34: для його демонтажу та транспортування до монумента Слави залучили два крани та близько 20 людей. Рішення про переміщення пам’ятника на честь визволення міста Житомира від фашистських загарбників «танк бойовий Т-34» до комплексу монумента Слави на вулиці Чуднівська ухвалили на засідання міськвиконкому 28 квітня 2022 року. Історик Геннадій Махорін інформував членів виконкому, що саме цей танк не брав участі у боях за Житомир, бо таку модифікацію почали випускати лише в січні 1944 року.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі до кінця березня 2023 року триває громадське обговорення щодо перейменування п’ятьох вулиць: Пушкінська, Льва Толстого, Гагаріна, Лермонтовська та Чехова.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Бердичів декомунізація Орлюк перейменування танк демонтаж  
Матеріали по темі